Ekspertai: apie absurdišką teisėjavimą, olimpinę patirtį ir medalių vertą žaidimą

„Lietuvos krepšinio rinktinę iš ritmo išmušė teisėjų sprendimai. Vienareikšmiškai – tai vos mums nekainavo pergalės. Antroje dalyje teisėjavimas buvo baisus“, - apie lietuvių dvikovą su brazilais kalbėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Tomas Pačėsas.

(48 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rio 2016: Brazilija - Lietuva

Lietuvos krepšinio rinktinė pademonstravo du skirtingus veidus olimpinio krepšinio turnyro pradžioje. Sekmadienio rungtynėse su brazilais Jono Kazlausko auklėtiniai per du kėlinius susikrovė 30 taškų persvarą, tačiau per likusią dvikovos dalį vos ją išsaugojo. Nepaisant dramatiškos pabaigos lietuviai iškovojo pirmąją pergalę 82:76.

Teisėjų švilpukas – į vieną pusę

Paklaustas, ar lietuviai nebuvo pasirengę tokiai įvykių eigai po pertraukos, T. Pačėsas truktelėjo pečiais: „Kaip gali pasiruošti, kai žaidi tokio rango rungtynėse ir švilpimas vyksta į vieną pusę. Neįmanoma švilpti tokių pražangų. Jonui Valančiūnui ketvirta ir penkta pražanga iš viso kažkokia nesąmonė. Kad sugalvoti tokį švilpuką, reikia tikrai būti pasiryžusiam švilpti prieš. Tokių buvo daug. Tai išmušė iš vėžių ir tai buvo pagrindinis momentas. Nekaltinčiau rinktinės ar žaidėjų. Švilpimas buvo absurdo ribose.“

REKLAMA

Treneris sutiko, kad išlaikyti pergalę padėjo tik susikrautas didelis pranašumas. Anot jo, pradžioje krepšininkai labai gerai susitvarkė psichologiškai, Jonas Mačiulis esant lygiam rezultatui įmetė tritaškį ir nugara sužaidė, o tuomet visi įsijungė.

„Tikrai kamuolys gerai „vaikščiojo“, ištraukdavome Nene ar kitą aukštaūgį už tritaškio linijos, iš karto įgaudavome pranašumą ir išnaudojome. Reikia pagirti, kad pasirengimas buvo brandus – skautai ir treneriai puikiai pasiruošė, o žaidėjai gerai pildė. Persvara augo, brazilai nesusitvarkė psichologiškai su situacija. Jei vyks tokia analizė ir išpildymas, manau tikrai viskas bus gerai“, - įsitikinęs T. Pačėsas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų