7
Lietuva – Egiptas  (nuotr. FIBA)

Trečiadienį Lietuvos U19 merginų rinktinė stojo į aštuntfinalio kovą prieš Egipto krepšininkes. Rezultatu 86:64 jos susitvarkė su D grupės atstovėmis ir užtikrintai žengė į ketvirtfinalį.

7

Kitame etape Lietuvės susitiks su Ispanijos ir Taivano poros nugalėtoja.

Lietuvės pirmajame kėlinyje startavo užtikrintai, tačiau egiptietės taip pat stengėsi neatsilikti. Praėjus pusei kėlinio komandas skyrė vos vienas taškas (12:11).

Netrukus Egipto krepšininkės perėmė rungtynių dominavimą ir išsiveržė į priekį (12:15). Rezultatą išlygino snaiperės Viltės Andrunavičiūtės metimas iš toli (15:15).

Po taiklaus Jana Sallman tritaškio egiptietės jau buvo atitrūkusios per 5 taškus (17:23), o pirmąjį kėlinį lietuvės baigė su 6 taškų deficitu (18:24).

Antrajame kėlinyje lietuvės susitelkė ir pradėjo vytis priešininkes. Aršiai dėl kamuolio kovojusios merginos praėjus beveik 4 kėlinio minutėms atsiliko tik vienu tašku (25:26), o po taiklių Ugnės Sirtautaitės ir Sintijos Aukštikalnytės dvitaškių lietuvės išsiveržė į priekį (34:30).

Likus porai minučių iki ilgosios pertraukos Lietuvos krepšininkės jau buvo priekyje 40:32, o egiptietėms vytis sutrukdė tikslus Gabrielės Sederevičiūtės blokas.

Visgi priešininkės taip lengvai nenurimo ir po antrojo kėlinio komandas skyrė tik 3 taškai (40:37).

Trečiąjį kėlinį lietuvės pradėjo užtikrintai ir per pirmas tris minutes susikrovė 12 taškų persvarą (51:39). Atotrūkį Lietuvos devyniolikmetėms pavyko išlaikyti ir toliau, kai likus trims kėlinio minutėms Gerda Raulušaitytė pridėjo dvitaškį ir persvarą padidino iki 14 (60:46).

Į ketvirtą kėlinį merginos žengė su solidžiu dviženkliu atotrūkiu – 68:50, o jo pradžioje tik dar stipriau rodė pranašumą pabėgdamos net 22 taškais (72:50).

Likus dviem minutėms iki galutinės sirenos lietuvės vis dar išlaikė savo persvarą ir Egipto komandai pergalė jau nebesišvietė.

Naudingiausia ir rezultatyviausia šįkart buvo Ugnė Sirtautaitė, prie 19 taškų pridėjusi 6 atkovotus kamuolius, 2 blokus ir surinkusi 25 naudingumo balus. Tritaškių gausa vėl pasižymėjo V. Andrunavičiūtė, realizavusi net 5 tritaškius iš 8 ir pelniusi 18 taškų. Tai – jau trečiosios rungtynės iš eilės, kuomet snaiperė įmeta po 5 tolimus metimus.

Itin naudinga buvo ir Gerda Raulušaitytė (11 tšk., 7 atk. kam., 4 rez. perd. ir 19 naud. bal.). 13 taškų pridėjo Rusnė Augustinaitė, 12 taškų ir 17 naudingumo balų – Sintija Aukštikalnytė.

Lietuva: Ugnė Sirtautaitė 19, Viltė Andrunavičiūtė 18, Rusnė Augustinaitė 13, Sintija Aukštikalnytė 12, Gerda Raulušaitytė 11.

Egiptas: Jana Elalfy 28, Jana Sallman 9, Tamara Ibrahim 7, Salma Mostafa Hassan 6.