11
Lietuva – Japonija  (nuotr. FIBA)

Antradienio popietę Lietuvos devyniolikmetės (2-1) stojo į paskutinę grupių etapo akistatą su Japonijos krepšininkėmis (3-0). Po įnirtingos kovos lietuvės rezultatu 78:80 nusileido japonėms ir grupėje užėmė antrąją vietą.

11

Antroje grupės vietoje likusios lietuvės kitas rungtynes žais su trečią vietą D grupėje užėmusiomis Egipto krepšininkėmis. Rungtynės vyks trečiadienį.

Lietuvės pirmajame kėlinyje kiek daugiau nei 3 minutes japonėms neleido pelnyti nei taško, o pačios susirinko pirmus 7 taškus. Visgi likus dviem minutėms iki pirmojo ketvirčio pabaigos Japonijos krepšininkės priartėjo vos per vieną tašką – 11:10.

Po dar poros sėkmingų priešininkių atakų ir baudų metimų pirmąjį kėlinį lietuvės baigė atsilikdamos – 13:16.

Antrąjį kėlinį lietuvės atidarė tritaškiu ir iškart lygino rezultatą – 16:16. Įpusėjus kėliniui lietuvės nestojo ir buvo susikrovę 12 taškų persvarą (32:20), tačiau pasidžiaugti ja ilgai nepavyko.

Likus minutei iki ilgosios pertraukos japonės jau buvo priekyje 37:39, o dar labiau situaciją apsunkino ir taiklus Haruka Yamamoto tritaškis (37:42). Į ilgąją pertrauką lietuvės ir vėl išėjo praleidusios japones į priekį (41:44).

Trečiojo kėlinio pradžia lietuvėms taip pat nesiklostė taip, kaip norėtųsi. Dar net nepraėjus 3 minutėms japonės buvo priekyje dviženkle persvara, o lietuvės liko, kur stovėjusios – 41:51. Atotrūkį nuo lietuvaičių japonės išlaikė ir toliau, o į paskutinį ketvirtį komandos žengė rezultatu 58:65.

Viso ketvirtojo kėlinio metu lietuvės bandė ištirpdyti priešininkių sukrautą persvarą, tačiau Japonijos krepšininkės sugebėjo išlaikyti atstumą. Visgi rungtynių intriga išliko iki pat paskutinių sekundžių, kai likus pusei minutės lietuvės po J. Jocytės baudų metimo išlygino rezultatą.

Sėkmingą ataką surengusios japonės vėl išsiveržė į priekį (78:80), o po minutės pertraukėlės į aikštę sugrįžusios Lietuvos krepšininkės turėjo 11 sekundžių persverti rezultatą, tačiau nesėkmingai. J. Jocytės dvitaškis išsisuko iš lanko ir pirmąją vietą grupėje išlaikė nesuklydusios japonės.

Daugiausiai žalos Japonijai padarė 5 tritaškiais pasižymėjusi Viltė Andrunavičiūtė. Iš viso jos sąskaitoje – 25 taškai ir 28 naudingumo balai. J. Jocytė pridėjo 18 taškų, po 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovotus kamuolius bei surinko 19 naudingumo balų.

Lietuva: Viltė Andrunavičiūtė 25, Justė Jocytė 18, Rusnė Augustinaitė 11, Ugnė Sirtautaitė 10.

Japonija: Minami Yabu 23, Nanami Tsuno 19, Haru Owaki 13, Haruka Yamamoto 11, Rin Ikeda 6.