42
Brady Manekas (nuotr. zalgiris.lt)

Kauno „Žalgiris“ (3/1) ketvirtadienio vakarą stojo į dar vieną Eurolygos kovą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose susitiko su Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ (1/3) klubu, kurią palaužė rezultatu 99:82 (22:14, 24:25, 28:22, 25:21).

42

Ryškiausias „Žalgirio“ gretose buvo dvigubą dublį dar trečiajame kėlinyje susirinkęs Brady Manekas. Šio sąskaitoje buvo 17 taškų (5/5 trit.) ir net 14 atkovotų kamuolių.

Taip pat pataikant iš toli puikiai atrodė Rolandas Šmitas (21 taškų., 3/4 trit., 8 atk. kam.) bei rezultatyviausiai karjeroje žaidęs Dovydas Giedraitis (3/3 trit., 13 taškų).

Kauno komandai nesutrukdė ir solidžiai pasirodę Joano Penarroya auklėtiniai Chima Moneke ir Marcusas Howardas. Pastarieji atitinkamai surinko 32 ir 26 taškus.

Savo komandos sąskaitą Vitorijos ekipos kapitonas Tadas Sedekerskis atidarė prabėgus beveik 3 minutėms taikliu metimu iš po krepšio, tačiau tuo pačiu atsakė ir T. Dimša (2:7).

Prabėgus daugiau nei pusei pirmojo ketvirčio žalgiriečiai išlaikė minimalų atstumą nuo varžovų, tačiau šiek tiek situaciją sunkino laisvo palikto D. Diezo metimas (11:14).

„Žalgirį“ pirmame ketvirtyje kiek gelbėjo varžovų netaiklumas. Šie baigiantis kėlinio laikui buvo pataikę vos vieną tolimą metimą iš 8 (12,5 proc.). Prieš antrąjį kėlinį rezultatas vis dar buvo mūsiškių naudai – 14:22.

Antro kėlinio pradžioje Vitorijos krepšininkų gynybą pralaužęs Nazas Mitrou-Longas pelnė du taškus ir padėjo žalgiriečiams susikrauti dviženklę persvarą, o netrukus taiklų tritaškį pridėjo ir Brady Manekas (14:27).

Visgi vėliau „Žalgiris“ kiek įstrigo, o pagrindiniu galvos skausmu tapo Marcusas Howardas ir aštuoni jo taškai iš eilės, kurie ištirpdė persvarą iki vieno metimo (35:38).

Kėlinio pabaigoje situaciją pataisė puikiai perskaityta N. Mitrou-Longo situacija, kurios rezultatu tapo du taškai su varžovų pražanga ir į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatu 39:46.

Gražų žaidimą trečiame kėlinyje demonstravo į aikštelę išleistas Dovydas Giedraitis, kai pelnė du tritaškius iš eilės, o dvi Keenano Evanso išprovokuotos varžovų pražangos padidino „Žalgirio“ persvarą iki 17 taškų (49:66).

Vitorijos krepšininkai modifikavo savo puolimą ir pelnė kelis lengvus taškus, tačiau dar kartą iš toli laisvas pataikė T. Dimša ir persvara išliko gan svari (57:69).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje M. Howardas pataikė jau šeštąjį savo tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė ir B. Manekas pataikydamas penktąjį savo tolimą metimą (64:79).

Persvara ketvirtajame kėlinyje tapo kiek kelianti nerimą, kai N. Mannionas pridėjo į komandos sąskaitą tritaškį ir atstumas liko tik 5 taškai (75:80), tačiau žalgiriečiams pavyko sustabdyti siautėjusį Ch. Moneke ir išplėšti pergalę.

„Žalgiris“ šiame mače pataikė 14 tritaškių iš 21 (66,7 proc.). „Baskonia“ įmetė 11 iš 32 tolimų metimų (34,4 proc.).

„Baskonia“: Chima Moneke 32 (4/8 trit., 9 atk. kam., 37 n.b.), Markusas Howardas 26 (6/13 trit.), Codi Milleris-Mcintyre‘as 7 (7 rez. perd.), Tadas Sedekerskis 6 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 21 (3/4 trit., 8 atk. kam., 27 n.b.), Brady Manekas 17 (14 atk. kam., 5/5 trit., 27 n.b.), Keenanas Evansas 14 (22 n.b.), Dovydas Giedraitis (3/3 trit., 4 rez. perd., 11 n.b.) ir Tomas Dimša – po 13, Nazas Mitrou-Longas 9