Kauno „Žalgiriui“ (4-1) nepavyko išlikti nepralaimėjusiu Eurolygoje ir pakartoti geriausio starto turnyre klubo istorijoje. Po mačo žalgiriečių treneris Martinas Schilleris išskyrė kelias pralaimėjimo priežastis.

„Žalgiris“ namie 82:94 nusileido „Valencia“ (3-1) komandai.

„Žalgiris“ fantastiškai pradėjo susitikimą – per pirmą kėlinį susmeigė 7 tritaškius, o antro kėlinio viduryje įgijo dviženklę persvarą.

Lietuvos čempionai į duobę krito trečiame kėlinyje, kuriame ekipos apsikeitė vaidmenimis. „Valencia“ susmeigė šešis tritaškius, kai kauniečių metimai skriejo pro šalį. „Valencia“ pati įgijo dviženklį pranašumą, kėlinį laimėdama net 30:12.

Iki šių rungtynių kauniečiai per mačą vidutiniškai praleisdavo po 69,75 taško, o šį kartą svečiams leido pelnyti 67 taškus per tris ketvirčius.

94 praleisti taškai – daugiausiai šiame sezone.

„Žalgris“ šiame susitikime buvo itin retas svečias prie baudų metimo linijos – pirmas baudas metė sužaidus 19 minučių.

Nors ir padarė tik 7 klaidas, bet kovą dėl kamuolių pralaimėjo 24:34. Jeigu per pirmą kėlinį „Žalgiris“ pataikė 7/9 trit., tai vėliau realizavo 2/16 trit.

„Sveikinimai „Valencia“ su puikiomis rungtynėmis ir pergale. Apibendrinant, sunku laimėti rungtynes, kai varžovai taip gerai pataiko tritaškius. K. Prepeličiaus ir V. Marinkovičiaus metimai  buvo iššūkis mums, jie išmetė per daug metimų, žinant, kokie metikai jie yra. Nesugebėjome sumažinti šių vaikinų bandymų iš toli“, – sakė M. Schilleris.

V. Marinkovičius pelnė 16, K. Prepeličius 13 taškų. Kartu jie pataikė 7 tritaškius iš 16.

Ne tik atsirišęs krepšys ir taiklūs tolimi metimai kėlė bėdų „Žalgiriui“.

„Įkirtimai ir atkovoti kamuoliai puolime mums kėlė problemų pirmoje mačo dalyje. Norėjome kontroliuoti jų metimus iš po krepšio ir apie tai kalbėjomės pertraukos metu“, – teigė kauniečių treneris.

Antrą rungtynių pusę „Žalgiris“ pradėjo pramesdamas 10 tritaškių iš eilės. M. Schilleris sutiko, kad žaidėjai ėmė kiek dvejoti, bet priminė savo filosofiją.

„Pasikartosiu, kad nemesti gero metimo yra tas pats, kas nepataikyti. Viskas turėtų atsiremti ne į pataikytus ar pramestus metimus, o į gerus sprendimus“, – pabrėžė jis.

M. Schilleris teigė, kad Martino Gebeno trauma nėra rimta. Centras paskutinę akimirką buvo priverstas praleisti susitikimą.

Kitą savaitę „Žalgiris“ turėtų keliauti į Prancūziją ir žaisti su ASVEL, bet šioje komandoje užfiksuotas koronaviruso protrūkis. Kol kas M. Schilelris negalėjo atsakyti, ar vyks žaisti šių rungtynių.