Kauno „Žalgiris“ (4/1) Eurolygoje patyrė pirmąją nesėkmę. Martino Schillerio auklėtiniai namuose 82:94 (27:22, 18:15, 12:30, 25:27) nusileido „Valencia“ (3/1) klubo krepšininkams.

Šio vakaro mačą gyvai stebėjo 5131 žiūrovai, o tai – naujasis šio Eurolygos sezono lankomumo rekordas.

Žalgiriečiai mačą pradėjo uraganiniu puolimu. Jau per pirmąjį kelinį buvo pataikę 7 tolimus metimus iš 9 bandymų. Nors „Valencia“ bandė žaidimą daugiau grįsti baudos aikštelėje ir jiems tas neretais atvejais pavykdavo. Tačiau šeimininkai vis vien po dešimties minučių buvo šiek tiek priekyje – 27:22.

Paskui žaidimo tempas kiek sulėtėjo, puolime ėmė strigti abi komandos. Vis dėlto „Žalgiris“ sėkmingai apsigindavo bei užpuldavo. Išeinant į ilgąją pertrauką kauniečiai pirmavo aštuoniais taškais – 45:37.

Bet po pertraukos „Valencia“ užsiaugino sparnus ir ėmė sparčiai artėti. Vienu metu laimėjo atkarpą 14:4 ir buvo jau išsiveržę į priekį 51:49. „Valencia“ tempo nemažino ir vis labiau perėmė iniciatyvą į savo rankas. Trečiąjį kėlinį Ispanijos klubas laimėjo net 18 taškų skirtumu – 30:12. Po jo jie pirmavo 67:57.

Ketvirtasis kėlinys jau buvo tik formalumas. Nors žalgiriečiai bandė vytis varžovus, bet labai strigo puolime, o svečiai iš Ispanijos kontroliavo žaidimą. „Valencia“ pridėjo dar kelis svarbius tolimus metimus itin reikiamu momentu ir pergalingai užbaigė rungtynes.

Antroje mačo pusėje į neviltį žalgiriečius varė varžovų tritaškiai. Iš viso jie pataikė 13 iš 30 (43 proc. taiklumas).

„Valencia“ į priekį vedė trys krepšininkai, pelnę po 16 taškų  – Nikola Kaliničius, Bojanas Dubljevičius ir antroje mačo pusėje tolimais metimais kauniečius bombardavęs Vanja Marinkovičius.

„Žalgirio“ gretose po 12 taškų pelnė Augustine'as Rubitas (6/6 dvit.) ir Marius Grigonis .

„Žalgiris“: Augustine'as Rubitas (6/6 dvitaškiai, 5 atk. kam.) ir Marius Grigonis po 12, Nigelas Hayesas (1/5 tritaškiai, 6 atk. kam.) ir Joffrey Lauvergne'as po 11, Lukas Lekavičius 9 (5 rez. perd.), Rokas Jokubaitis ir Artūras Milaknis (2/6 tritaškiai) po 8.

„Valencia“: Vanja Marinkovičius (4/8 tritaškiai) ir Bojanas Dubljevičius (5 atk. kam.) po 16, Nikola Kaliničius 14, Klemenas Prepeličius 13 (3/8 tritaškiai), Louisas Labeyrie 12 (5/6 dvitaškiai, 5 atk. kam.).

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Steve'as Vasturia, Nigelis Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.

„Valencia“: Vanja Marinkovičius, Samas Van Rossomas, Nikola Kaliničius, Louisas Labeyrie, Bojanas Dubljevičius.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:  „Žalgiris“ 82:94 „Valencia“ (27:22, 18:15, 12:30, 25:27)

Kėlinuko pradžioje Augustine'as Rubitas pataikė dvitaškį, bet ispanai vis dar pirmavo 59:69.  „Žalgiris“ vis bandė vytis varžovus, bet nesisekė sėkmingai užbaigti atakų. Sužaidus keturias minutes po dar vieno svečių tritaškio jie jau pirmavo 75:59.

„Valencia“ demonstravo stulbinamą pasitikėjimą savo jėgomis. Po eilinio taiklaus tolimo metimo skirtumas išaugo iki 16 taškų (78:62).

Žalgiriečiai palaikomi žiūrovų bandė atakuoti, sėkmingai pulti, bet varžovai sėkmingai užbaigdavo savo atakas. „Valencia“ pergalingai užbaigė mačą ir laimėjo jį rezultatu 94:82.

Trečias kėlinys:  „Žalgiris“ 57:67 „Valencia“ (27:22, 18:15, 12:30)

Kėlinį taikliu tolimu metimu pradėjo svečių naudingiausias žaidėjas mače Nikola Kaliničius (40:45). Abu klubai gerai žaidė puolime, apsikeisdavo rezultatyviomis atakomis, o po B. Dubljevičiaus metimo ispanų ekipa atsilikinėjo 46:49. Po dar vieno varžovų dvitaškio Martinas Schilleris buvo priverstas imti minutės pertraukėlę.

Pasitikėjimą savimi užsiauginusi Ispanijos ekipa laimėjo atkarpą 14:4 ir sužaidus pusę kėlinio pirmavo 51:49. Kėlinuko pabaigoje „Valencia“ nemažino tempo, o po dar vieno Klemeno Pripeličiaus tritaškio jau pirmavo 65:55. Kauniečiai atsakė dvitaškiu, bet kėlinį taikliu metimu užbaigė svečiai ir pirmavo 67:57.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 45:37 „Valencia“ (27:22, 18:15)

Antrąjį kėlinuką komandos pradėjo kiek mažesniu tempu, o pirmuosius taškus kauniečiams pelnė Paulius Jankūnas (29:22).

Sužaidus tris minutes po eilinio „Žalgirio“ tritaškio jie pirmavo 32:24. Čia pat dvitaškiu atsakė ir svečiai (26:32). Šeimininkai kėlinio antroje pusėje išlaikė pranašumą ir pirmavo 38:33.

Kėlinuko pabaigoje Nigelis Hayesas dar turėjo puikų šansą praktiškai su sirena pataikyti iš toli, bet prametė. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo „Žalgiris“ pirmaujant 45:37.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 27:22 „Valencia“

Mačą taikliu dvitaškiu pradėjo Joffrey Lauvergne'as, bet tuoj pat taikliu metimu atsakė ir ispanų ekipos aukštaūgis Bojanas Dubljevičius (2:2).

Kauniečiai pataikė du tritaškius iš eilės ir jau pirmavo 8:2. Bet tritaškiais atsakė ir „Valencia“ bei sužaidus keturias minutes rezultatas buvo 10:11 kauniečių naudai. Įpusėjus kėliniui, nepaisant šeimininkų taiklių keturių tritaškių, jau svečiai išsiveržė į priekį 16:14.

Aikštėję pasirodęs Rokas Jokubaitis pataikė tritaškį, o „Žalgiris“ pirmavo 19:18. Kėlinuko pabaigoje šeimininkai pataikė jau septintąjį  tritaškį ir pirmavo 27:22.