105
Žalgiriečių triumfas.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Šeštadienio vakarą lemiamoje sezono LKL finalo akistatoje Kauno „Žalgiris“ po dramatiškos ir labai gražios kovos 97:87 (23:24, 23:21, 24:24, 27:18) palaužė Vilniaus „Rytą“ ir po dviejų metų pertraukos susigrąžino čempionų titulą.

105

Finalo seriją žalgiriečiai laimėjo 3-2.

Vilniečiai labai gerai pradėjo mačą ir lyg ant sparnų skriejo puolime. Pataikė keletą tritaškių, surengė daugiau gertų atakų.

Vis dėlto jiems galvos skausmas buvo žalgiriečių vijurkas I. Tayloras, kuris per pusę kėlinio jau buvo surinkęs 10 taškų ir neleido vilniečiams per daug atitrūkti (12:13).

Aikštėje vyravo labai graži ir atkakli kova taškas į tašką. Jei kažkuri komanda pabandydavo labiau atritrūkti, čia pat sulaukdavo gerų varžovų atakų bei atsako.

Antrajame kėlinyje šeimininkus į priekį tempė iš viso 19 taškų per pirmąją mačo pusę pelnęs I. Tayloras, vilniečių žaidimas daugiausiai sukuso aplink lyderį Marcusą Fosterį.

Prieš pat didžiąją pertrauką „Žalgiris“ sugebėjo persverti rezultatą, tačiau pirmavo tik minimaliai 46:45.

Trečiąjį kėlinį vilniečiai pradėjo spurtu 9:0, o visus taškus pelnė  Elvaras Fridrikssonas. Bet mače karuselė tęsėsi toliau. Po  „Ryto“ spurto tuo pačiu atsakė ir žalgiriečiai, kurie  laimėjo atkarpą 12:2 ir rezultatas vėl buvo lygus, o netrukus jie ir pirmavo (71:69).

Lemiamas mačo kėlinys vainikavo šį nuostabų LKL finalą. Pirmoje mačo pusėje miegojęs Ignas Brazdekis ėmėsi iniciatyvos ir tempė „Žalgirį“, kuris vis išlikdavo šiek tiek priekyje.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis įtampą pasiekė aukščiausią tašką. Likus žaisti trims minutėms  „Žalgiris“ pirmavo 86:84.

Tada vadžias perėmė I. Tayloras. Sužvėrėjęs žalgiriečių legionerius pelnė keliose atakose iš eilės lemiamus taškus, padidino komandos pranašumą ir įtvirtino pergalę.

I. Tayloras buvo nesustabdomas. Jis iš viso pelnė 32 taškus (11/16 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 10/11 baudų metimų), atkovojo 5 kamuolius, išprokavo 6 pražangas, perėmė kamuolį, pats 3 kartus suklydo ir surinko 31 naudingumo balą.

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras 32 (11/16 dvit., 0/2 trit., 10/11 baud., 31 n. b.), Arnas Butkevičius 16 (8/9 baud.), Rolandas Šmitas ir Ignas Brazdeikis po 11, Edgaras Ulanovas 8, Lukas Lekavičius 7, Dovydas Giedraitis 6.

„Rytas“: Kendale‘as McCullumas 20 (5/8 dvit., 1/3 trit., 7/8 baud.), Marcusas Fosteris 17 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Elvaras Fridrikssonas 13, Margiris Normantas 9 (4 per. kam.), Evaldas Kairys 8, Gytis Radzevičius 7.