Dramatišką nesėkmę Eurolygos starte patyrė namuose žaidusi Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ ekipa, kuri 77:79 (23:19, 24:24, 20:19, 10:17) nusileido Madrido „Real“ krepšininkams.

Nuo pat dvikovos pradžios pirmavo „Baskonia“ ekipa, tačiau jai nepavykdavo ženkliau atitrūkti. Visgi pirmojo kėlinio pabaigoje T. Sedekerskio klubas turėjo 7 taškų atsargą (23:16), o „Real“ didžiausias atotrūkis siekė 13-ąją minutę – 34:29.

„Real“ trečiojo ketvirčio viduryje dar pirmavo 58:56, bet iki kėlinio pabaigos baskai vėl grįžo į pirmaujančias pozicijas – 67:62. Lemiamos atkarpos viduryje šeimininkai tebeturėjo atsargą (75:69), tačiau svečiai pelnė 6 taškus be atsako – 75:75.

Pats T. Sedekerskis pelnė taškus likus žaisti 2,5 minutės ir per likusį laiką baskai nepasižymėjo. Likus 1 min. ir 47 sek. Facundo Campazzo užbaigė greitą ataką taškais – 79:77. Komandos keitėsi netiksliomis atakomis ir „Baskonia“ turėjo šansą bent jau išlyginti rezultatą, tačiau Markusas Howardas pasirinko mesti iš toli ir jo šūvis paskutinę sekundę tikslo nepasiekė.

Šioje dvikovoje „Real“ vertėsi be pagrindinio centro Walterio Tavareso ir tai smarkiai atsiliepė – baskai kovą po krepšiais laimėjo net 53:36. Iš viso šeimininkai susikūrė sau net 21 antrąjį šansą ir iš jų pelnė 20 taškų, kai „Real“ surinko vos 6.

27 minutes žaidęs T. Sedekerskis pelnė 8 taškus (3/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), sugriebė 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, 2 sykius suklydo, kartą prasižengė ir surinko 17 naudingumo balų.

Tragiškai mačas susiklostė Facundo Campazzo, kuris per 23 minutes pelnė 2 taškus (1/10 metimai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko -1 naudingumo balą.

„Baskonia“: Matthew Costello 16, Chima Moneke ir Niccolo Mannionas po 13, Markusas Howardas 10, Tadas Sedekerskis ir Khalifas Diopas po 8.

„Real“: Guerschonas Yabusele 18, Sergio Llullas 15, Džananas Musa 13, Vincentas Poirier 10, Mario Hezonja 9.