Donato Motiejūno patarimas ICG dalyviams: turėkite tikslą ir siekite jo

„Nuo pat pirmos dienos, kai tik paėmiau krepšinio kamuolį į rankas, svajojau ir norėjau žaisti NBA“, – sako Donatas Motiejūnas. Savo tikslą kaunietis įvykdė – pastaruoju metu atstovavo Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipai, o dabar ieško naujos komandos. 26 metų puolėjas negaili patarimų Tarptautinių vaikų žaidynių (ICG ‘2017) dalyviams bei jų tėveliams. Svarbiausi jų – aiškaus tikslo turėjimas bei kuo mažiau praleisto laiko prie telefonų ir kompiuterių.

Geroji tėčio manipuliacija

D-Mo tikina, kad, būnant paaugliu, nė karto nebuvo minties mesti krepšinio. Priešingai – žaisti ir tobulėti noras buvo didžiulis.

„Mano tėvas man buvo pats didžiausias motyvatorius. Kai pamatė, kad man patinka krepšinis, nuolat mane gąsdindavo, kad jei nesimokysiu ar dar kažkas negero nutiks, man nebus leista eiti į treniruotes. Tai man buvo pati didžiausia motyvacija. Labai mylėjau krepšinį, tėvai tai matė ir tuo gerąja prasme manipuliavo“, – šypsosi Lietuvos rinktinės puolėjas.

D-Mo neslepia, kad komandoje buvo ir priešingų atvejų.

„Girdėdavau, kad kiti vaikai iš tėvų gaudavo pinigus, kad eitų į treniruotes. Mane variantas buvo atvirkštinis“, – sako Donatas.

REKLAMA

Pataria tiek vaikams, tiek tėvams

Kaunietis turi patarimą visiems ICG ‘2017 dalyviams.

„Svarbiausia turėkite aiškų tikslą ir visomis jėgomis jo siekite“, – pataria D-Mo.

Krepšininkas sako pastebintis, kad pastaruoju metu vaikai daugiau laiko leidžia su mobiliaisiais įrenginiais rankose, o ne sporto aikštelėse. Šiuo atveju Donatas kreipiasi į tėvelius.

„XXI amžiuje yra daug dalykų, kurie atima susitelkimą. Mano karta mobiliuosius telefonus turėjo ir prasidėjo visas mobiliųjų technologijų progresas. Tačiau mes dar žaidėme lauke, o dabar, išėjus į lauką, praktiškai nieko nėra. Motyvacija yra labai svarbus dalykas ir, manau, tėvų požiūris į technologijas turi keistis. Tik taip galima pakeisti vaikus“, – sako Donatas.

Didžiausia vaikų sporto šventė

Laikinoji sostinė bus pirmasis miestas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kuriame vyks didžiausias vaikų sporto renginys. Per pusės amžiaus žaidynių istoriją, jose dalyvavo dešimtys tūkstančių vaikų, nuo 12 iki 15 metų amžiaus iš daugiau nei 500 pasaulio miestų. Įdomu, kad žaidynėse Kaune varžysis visų apgyvendintų pasaulio kontinentų atstovai.

Vaikai rungsis krepšinio, mažojo futbolo, paplūdimio tinklinio, lengvosios atletikos, dziudo, plaukimo, stalo teniso ir buriavimo varžybose.

Rūtos Meilutytės žvaigždė

Tarptautinių vaikų žaidynių veidu ir ambasadore tapo olimpinė čempionė R. Meilutytė, kurios žvaigždė pirmą kartą sužibo būtent šiose varžybose 2010 metais vykusiose Bahreino mieste Manamoje.

Tuomet 12 metų sulaukusi R. Meilutytė įveikė vyresnes varžoves ir iškovojo pirmąsias vietas, plaukdama 50 metrų ir 100 metrų krūtine, antrąją – 50 metrų laisvuoju stiliumi ir trečiąją poziciją kombinuotoje estafetėje su Kauno rinktine.

ICG Kaunas ‘2017 globėju tapo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų