Sekmadienį Meksiko mieste surengtos 20-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės. Jose nuo starto iki finišo dominavo olandas Maxas Verstappenas. „Red Bull“ lyderis iškovojo 14-ą pergalę per vieną sezoną ir taip pagerino visų laikų rekordą.

Po 13 pergalių per sezoną yra iškovojęs vokiečiai Michaelis Schumacheris ir Sebastianas Vettelis. Tiesa, ankstesniais laikais vykdavo mažiau lenktynių nei dabar. M.Schumacheris 2004 m. laimėjo 13 iš 18 etapų, S.Vettelis 2013 m. – 13 iš 19. M.Verstappenas taip pat tapo Meksikos lenktynių rekordininku.

Čia jis nugalėjo jau 4-ą kartą. Nykiose lenktynėse Meksikoje praktiškai viskas išsisprendė pirmuose ratuose. M.Verstappenas nesunkiai išlaikė lyderio poziciją, o britas George‘as Russellas („Mercedes“) iš antros vietos krito į ketvirtą. Jį aplenkė tiek komandos draugas ir tautietis Lewisas Hamiltonas, tiek Meksikos sirgalių favoritas Sergio Perezas („Red Bull“).

Tokia tvarka lyderiai ir važiavo iki finišo. „Mercedes“ antrajai lenktynių daliai pasirinko kietąsias padangas, o „Red Bull“ – vidutinio kietumo. Manyta, kad „Red Bull“ teks stoti antrą kartą, tačiau jie puikiai tausojo padangas ir atvažiavo iki finišo vienu sustojimu, tad „Mercedes“ strategija nepasiteisino.

G.Russellas lenktynių pabaigoje jau neturėjo vilčių pakilti į trečią vietą, todėl dar kartą buvo pakviestas į boksus, gavo menkai naudotas minkštas padangas ir spėjo nuvažiuoti greičiausią ratą. Sustojimo metu jis neprarado turėtos ketvirtos vietos.

Šį kartą neįprastai lėti buvo „Ferrari“ bolidai. Po nesėkmingo pasirodymo kvalifikacijoje spėliota, kad jie reguliavo bolidus lenktynėms, tačiau spekuliacijos nepasiteisino – „Ferrari“ Meksikoje tiesiog nebuvo konkurencingi kovoje dėl aukščiausių pozicijų. Ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis startavo 5-as ir šioje vietoje finišavo.

Charlesas Leclercas greitai aplenkė suomį Valtterį Bottą („Alfa Romeo“) ir tada ramiai atvažiavo 6-as. Įspūdingai lenktynes baigė australas Danielis Ricciardo („McLaren“). Nors jis gavo 10 sek. baudą už tai, kad trenkėsi į Yukį Tsunodą („AlphaTauri“) ir užbaigė jo lenktynes, tačiau tai australo nesulėtino.

D.Ricciardo lenktynių pabaigai pasirinko minkštas padangas, lenkė vieną varžovą po kito ir pakilo net iki 7-os vietos. Po pritaikytos baudos australas vis tiek išlaikė šią poziciją. Apmaudžiai lenktynės baigėsi ispanui Fernando Alonso („Alpine“).

Ilgą laiką 7-as važiavęs ispanas finišo nepasiekė dėl bolido gedimo.

M.Verstappenas su 416 taškų dominuoja pilotų įskaitoje, o S.Perezas (280) pakilo į antrą vietą, aplenkdamas Ch.Leclercą (275).

Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ turi 696 tšk., o „Ferrari“ (487) toliau barsto persvarą prieš „Mercedes“ (447). Priešpaskutinės sezono lenktynės lapkričio 13 d. vyks Brazilijoje. Tai bus vienas iš ilgųjų sezono savaitgalių, mat čia numatytos ir sprinto lenktynės.