Domantas Sabonis sugėrė skaudų varžovo smūgį, bet pakartojo NBA rekordą

aišku, su kuo teks žaisti dėl atkrintamųjų

Domanto Sabonio vedinas Sakramento „Kings“ klubas (46-36) iškovojo pergalę paskutiniame NBA lygoje mače, kai namuose 121:82 (30:18, 35:19, 34:21, 22:24) sutriuškino Portlando „Trail Blazers“ (21-61).

Lietuvis per 27 minutes pelnė 18 taškų (7/8 dvit., 0/2 trit., 4/4 baudų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, keturiskat suklydo bei sykį prasižengė.

Sulig šiomi rungtynėmis D. Sabonis pakartojo ir visų laikų NBA rekordą. Kadangi nuo NBA ir ABA lygų susijungimo 1976 metai tik Mosesui Malone'ui yra pavykę surinkti tiek dvigubų dublių (77) per vieną sezoną.

D. Sabonis NBA reguliarųjį sezoną baigė ir kaip lygos atkovotų kamuolių lyderis (vid. 13,7).

Rungtynėse šeimininkai dominavo, bet lietuvis neišvengė ir skausmingo epizodo, kai trečiajame kėlinyje jis gavo stiprū smūgį į veidą nuo Moseso Browno. Sužeidimą po akimi teko šaldyti ir ledu.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias susiikime buvo buvo De'Aaronas Foxas, pelnęs 24 taškus (8/11 dvit., 2/3 trit., 2/2 baudų).

„Kings“ po šios pergalės išliko dešimtoje vietoje, tad į atkrintamąsias turės brautis per įkrintamąsias varžybas. Jų važovais iš pradžių bus „Golden State Warriors“. Lygiai taip pat buvo ir praėjusiais metais. Stipresni tuomet buvo „Warriors“.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 24, Domantas Sabonis 18 11 atk. kam., 9 rez. perd.), Harrisonas Barnesas 17, Keonas Ellisas 13, Keeganas Murray'us 12 (2/7 trit., 5 atk. kam.), Davionas Mitchellas 11.

„Trail Blazers“: Dalano Bantonas 17 (7 rez. perd., 3 per. kam., 6 kld.), Duopas Reathas 14 (6 atk. kam.), Taze'as Moore'as 12 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Rayanas Rupertas 11 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Mosesas Brownas (7 atk. kam.) ir Krisas Murray (18 atk. kam.) po 9.