Pirmasis lietuvių startas Pjongčango olimpinėse žaidynėse nesusiklostė. Biatlonininkės Diana Rasimovičiūtė ir Natalija Kočergina liko toli nuo lyderių bei neįvykdė savo tikslų – nepateko į pirmadienį vyksiančias persekiojimo varžybas.

D. Rasimovičiūtė užėmė 65-ąją vietą. Ji kartą prašovė ir 7,5 kilometrų trasą įveikė per 24 minutes, 0,8 sekundės, nuo nugalėtojos atsilikdama dviem minutėmis, 54,6 sekundės.

„Labai šalta, – iškart po finišo TV3 sakė D. Rasimovičiūtė. – Buvo pakankamai sunku. Šiandien oras labai greitai pasikeitė ir jau per pirmąjį šaudymą sušalome. Trasa buvo ledinė, o vėjas labai neįprastas. Jis tiesiog persmelkia iki kaulų.“

Vis dėlto, Diana pasidžiaugė, kad šaudyti sekėsi gerai.

Penktojoje olimpiadoje dalyvaujanti 33-ejų ignaliniškė stebėjosi, jog prieš startą nesijaudino, jautėsi labai rami ir savimi pasitikinti.

„Noriu padėkoti visai savo komandai. Dirbome labai šauniai“, – mano Diana.

Jos komandos draugei N. Kočerginai Pjongčango trasoje sekėsi prasčiau. Ji aplenkė septynias varžoves ir užėmė 80-ąją vietą. Lietuvės laikas – 25 minutės 16,2 sekundžių. 32-ejų visaginietė nugalėtojai pralaimėjo keturias minutes bei 10 sekundžių.

Natalija šaudykloje suklydo penkis kartus. Keturis jų – antrojoje.