Dvejos rungtynės, identiškas scenarijus - Kauno „Žalgirio“ (20-3) krepšininkai dar antrojo kėlinio pradžioje turėjo 16 taškų persvarą, bet visiškai sugriuvo ir patyrė pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) principiniam varžovui Vilniaus „Lietuvos rytui“ (19-4).

Vilniečiai šventė pergalę 75:68 (14:26, 24:12, 16:12, 21:18).

Vilniuje vykusias rungtynes stebėjo 10 tūkst. aistruolių, išvydusių dar vieną nerezultatyvų grandų mūšį. Per tris tarpusavio susitikimus vilniečiai pergalę šventė antrą kartą. Dabar juos nuo pirmaujančio „Žalgirio“ teskiria pergalė.

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo nuostabiai - per pirmą kėlinį pataikė šešis tritaškius ir greitai susikrovė dviženklį pranašumą. Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ užsidirbo nesportinę pražangą ir svečiai jau pirmavo 30:14.

Būtent tada viskas griuvo. Matant vaizdą aikštėje apėmė deja vu jausmas - tai jau buvo matyta penktadienį, kai labai panašiai žalgiriečiai sugriuvo mače prieš Maskvos srities „Chimki“.

„Lietuvos rytas“ nepilną šešių minučių atkarpą laimėjo net 24:5 ir šešiolikos taškų atslikimą pavertė trijų taškų persvara.

Viena geriausiai Eurolygoje puolančių komandų prieš vieną prasčiausiai besiginančių Europos taurės klubų atrodė bejėgė - puolime nebuvo jokios minties, ypač tada, kai žaidimui vadovavo Paulius Valinskas.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse vertėsi be Beno Udriho ir Vasilje Micičiaus. Abu žaidėjai yra patyrę traumas.

Atrodė, kad šie du gynėjai labai praverstų Šarūnui Jasikevičiui, bet pasirinkimo treneris neturėjo.

Nors ir atrodė žymiai energingesni, vilniečiai didelės persvaros nesusikrovė - ketvirtajame kėlinyje jie pirmavo šešiais taškais, bet pralaimėjo atkarpą 0:8 ir likus žaisti septynias minutes atsiliko 58:60.

Per kelias akimirkas jau „Lietuvos rytas“ spurtavo 7:0. Tragiškai žaidė įprastinis „Žalgirio“ vedlys Kevinas Pangosas, praradęs kelis kamuolius ir netiksliai atakavęs.

Galiausiai vilniečiai užtikrintai triumfavo, daug tiksliau žaisdami tiek puolime, tiek gynyboje. Tai buvo jau vienuolikta iš eilės sostinės klubo pergalė LKL pirmenybėse.

Nugalėtojams Travisas Petersonas pelnė  21 tašką (7/7 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 3/3 baudos) ir atkovojo 4 kamuolius. 13 pridėjo Loukas Mavrokefalidis, 11 Rokas Giedraitis.

„Žalgiriui“ Edgaras Ulanovas pelnė 16, Alexis Toupane’as 14, Artūras Milaknis 13 taškų.

Įprastiniai lyderiai buvo dingę - nors K.Pangosas ir pelnė 11 taškų (3/5 dvit., 1/3 trit., 2/4 baud.), bet suklydo net 7 kartus. Kadanietis atliko 5 rezultatyvius perdavimus, bet atrodė pasimetęs aikštėje prieš kibią gynybą.

Kapitonas P.Jankūnas apskritai pelnė vos 5 taškus ir surinko vieną naudingumo balą.

Ketvirtas kėlinys: „Lietuvos rytas“ - „Žalgiris“ 75:68 (14:26, 24:12, 16:12, 21:18)

Šeimininkai ketvirtajame kėlinyje pirmavo šešiais taškais, bet pralaimėjo atkarpą 0:8 ir likus žaisti septynias minutes atsiliko 58:60.

Trečias kėlinys: „Lietuvos rytas“ - „Žalgiris“ 54:50 (14:26, 24:12, 16:12)

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje dominavo gynyba - vilniečiai išliko priekyje minimaliu pranašumu 43:42. „Žalgiris“ buvo sunkiai atpažįstamas ir niekaip nerandantis būdų užpulti varžovų krepšį - tuo pasinaudoję vilniečiai susikrovė rekordinę persvarą 52:45.

Antras kėlinys: „Lietuvos rytas“ - „Žalgiris“ 38:38 (14:26, 24:12)

„Lietuvos rytas“ kėlinio pradžioje užsidirbo nesportinę pražangą, o tą išnaudojęs „Žalgiris“ pabėgo 30:14. Netrukus vilniečiai atsakė spurtu 11:2 ir atsilikimą sumažino iki septynių taškų.

Vilniečiai tęsė įspūdingą spurtą ir po T.Petersono tritaškio pirmą kartą išsiveržė į priekį 38:35. „Lietuvos rytas“ nepilną šešių minučių atkarpą sugebėjo laimėti 24:5.

Pirmas kėlinys: „Lietuvos rytas“ - „Žalgiris“ 14:26

„Žalgirio“ krepšininkai per pirmą pusę kėlinio pataikė keturis tolimus metimus ir privertė Rimą Kurtinaitį prašyti minutės pertraukėlės, nes svečiai jau pirmavo 16:9.

Kauniečiai ir toliau baudė varžovus tritaškiais - per pirmą kėlinį jų pataikė net šešis, o prametė vieną.

Toks taiklumas leido žalgiriečiams pirmauti 26:14.