Ciuriche (Šveicarija) ketvirtadienį baigiasi „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų sezonas. Paskutiniame etape dėl nugalėtojo titulo vyrų disko metime kovojo lietuvis Andrius Gudžius. Lietuvis geriausiu – penktuoju – mėginimu įrankį nuskraidino 65,28 metro (X – 65,08 – X – X – 65,28 – 63,44) ir užėmė trečią vietą.

A. Gudžius trečioje vietoje įsitaisė po neblogo antrojo metimo. Prasidėjus penktųjų bandymų serijai konkurentai ėmė gerinti rezultatus ir A. Gudžius trumpam atsidūrė 5-oje vietoje, tačiau tada atėjo eilė jo metimui ir lietuvis vėl susigrąžino 3-ią poziciją.

Nugalėtoju tapo nuo pirmo iki paskutinio metimo lyderiavęs slovėnas Kristjanas Čehas (67,10). Jis „Deimantinės lygos“ finalinį etapą laimėjo pirmą kartą karjeroje.

Antrą vietą užėmė austras Lukasas Weisshaidingeris (65,70), kuris tik penktu bandymu įsiveržė į lyderių gretas.

Tik 5-as šį kartą liko geriausią sezono rezultatą pasaulyje turintis švedas Danielis Stahlis (65,16).

A. Gudžius „Deimantinės lygos“ finalinio etapo čempionu tapo 2017 m., o 2011 m. tai padarė Virgilijus Alekna.

Beje, V. Aleknai dar nuo 2000 m. priklauso varžybų Ciuriche rekordas – 71,12 m.

Dvejus pastaruosius kartus „Deimantinės lygos“ finaluose triumfavo D. Stahlis.

Finale disko metikai dalinosi 57,5 tūkst. JAV dolerių prizinį fondą. Nugalėtojui atiteko 30 tūkst. JAV dolerių, o A.nGudžius pelnė 7000 JAV dolerių.

A. Gudžius į finalinį šešetą pateko su trečiu rezultatu. Per ankstesnius įskaitinius etapus jis surinko 22 taškus.

Geriau pasirodė tik K. Čehas (32) ir D. Stahlis (25).

Deja, finale nedalyvavo Mykolas Alekna, kuris dėl užimtumo JAV galėjo startuoti tik viename šio sezono etape. Jame lietuvis užėmė antrą vietą ir pelnė 7 įskaitinius taškus. Iki finalinio šešeto jam pritrūko 3 tšk.