Berlyne sekmadienį baigėsi pirmasis šio sezono FINA pasaulio plaukimo taurės etapas. Paskutinę dieną finaluose išvydome ir abu lietuvius. Bronzą į savo kolekciją pridėjo Danas Rapšys. Įspūdingame 200 m plaukime laisvuoju stiliumi jis finišavo per 1 min. 41.17 sek., bet dviejų varžovų vis tiek nepavijo.

Nugalėjo Pietų Afrikos Respublikos talentas Matthew Satesas (1:40.65), kuris didele persvara pagerino nuo 2017 m. rusui Klimentui Kolesnikovui priklausiusį pasaulio jaunimo rekordą (1:41.75). Antras finišavo australas Kyle‘as Chalmersas (1:40.82). Beje, D. Rapšiui aplenkti varžovų nebūtų padėjęs ir Lietuvos rekordo tempas (1:40.85).

Finalo rezultatai:

Visi trys plaukimo lyderiai pakilo į tris pirmąsias vietas šio sezono pasaulio reitinge. Iki tol jame pirmavo ISL lygoje startavęs britas Duncanas Scottas (1:41.72).  D. Rapšys sekmadienį ryte 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1 min. 44.27 sek. ir atrankoje pasidalino 3-4 vietas su olandu Lucu Kroonu (1:44.27). Greitesni buvo Matthew Satesas (1:43.96) iš Pietų Afrikos Respublikos ir australas Kyle‘as Chalmersas (1:44.21).

Kitas lietuvis Andrius Šidlauskas vyrų 200 m plaukimo krūtine finale buvo 6-as – 2 min. 7.44 sek. Nugalėjo olandas Arno Kamminga (2:01.92), aplenkęs du vokiečius – Marco Kochą (2:05.29) bei Fabianą Schwingenschloglį (2:05.37).

Sportas.lt primena, kad D.Rapšys Berlyne per pirmąsias dvi dienas laimėjo du medalius. Penktadienį jis laimėjo 400 m plaukimą laisvuoju stiliumi, o šeštadienį buvo antras 200 m kompleksiniame plaukime. Antrasis pasaulio taurės etapas jau spalio 7-9 d. vyks Budapešte (Vengrija).