naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenktynininkas Rokas Baciuška metų pradžioje tik per plauką netapo savo klasės Dakaro čempionu. Bagį vairuojantį lietuvį paskutiniame etape sustabdė mechaniniai gedimai ir jį aplenkė Lenkijos ekipažas.

Lenktynininkas Rokas Baciuška metų pradžioje tik per plauką netapo savo klasės Dakaro čempionu. Bagį vairuojantį lietuvį paskutiniame etape sustabdė mechaniniai gedimai ir jį aplenkė Lenkijos ekipažas.

REKLAMA

R. Baciuška laikėsi pirmoje vietoje praktiškai iki pat finišo, bet likus keliasdešimčiai kilometrų susidūrė su techninėmis kliūtimis.

Galiausiai paskutinį etapą Lietuvio ekipažas dėl varžovų baudos baigė antri, toje pačioje vietoje liko ir bendroje rikiuotėje.

23 metų sportininkas kalbėdamas apie patirtį Dakare sakė, kad Lietuvą apskritai ten kuo puikiausiai žino ir mūsų šalie įspaudas sunkiausiose pasaulio lenktynėse yra ryškus.

„Lietuvą žino visas pasaulis. Mūsų vėliava Dakare buvo didžiausia, jeigu matėte. Sirgalių buvo apie 58, kurie viso ralio metu mus palaikė, pasitikdavo po finišo. Toks jaunas esu iš Tauragės, du bedujinai.. Lietuvą žino visas pasaulis. Kai kurie buvo nustebę, kad gyvenu mažame miestelyje“, – TV3 laidoje „Į sveikatą“ sakė lenktynininkas

REKLAMA

Bet kaipgi apskritai reikia tapti Dakaro lenktynininku? 

„Pradėjau sportuoti nuo devynerių metų. Sėdau prie kartingo vairo ir, aišku, viskam reikia investicijų. Ar tai būtų senelių, šeimos pagalba, bet be to sunku pradėti. Noriu pasakyti visiems, kas nori būti autosporte, kad reikia pradėti nuo kartingų“, – teigė R. Baciuška.

REKLAMA

Dakaro ralyje sportininkų laukia dideli iššūkiai. Dažnai tenka iškęsti didelius karščius ir milžinišką nuovargį.

„Pirmas dalykas, kaip reikia priprasti prie didelės šilumos, tai į savaitę kartą ar dukart nueiti į pirtelę. Fiziškai pasiruošti nėra sunku, bet labiausiai sunku psichologiškai. Turi suprasti, kad tavęs laukia labai ilgos lenktynės“, – tikino jis.

„Aišku, fiziškai irgi reikia ruoštis, nes ir vairą reikia daug sukti, ir gazą, stabdį spausti. Bet nieko per daug ypatingo nereikia, užtenka jei žmogus kasdien ir taip įprastai po valandą ar dvi sportuoja. Miego ten netrūksta, turime laiko ir pavalgyti, ir išsimiegoti, galų gale komanda daug kuo pasirūpina“, – apie Dakaro ypatumus sakė R. Baciuška.

REKLAMA

Laidos vedėjo paklaustas apie tą lemiamą incidentą trasoje, kai likus visai mažai iki finišo patyrus techninį gedimą teko sugaišti trasoje, lenktyninkas sakė, kad, deja, bet techninės bėdos kartais tiesiog nutinka.

„Iš tikrųjų kartais atsitinka techninės bėdos, kurių net nesitikėjai, kad jos gali nutikti. Tiesiog taip atsitiko ir kaltės kažkieno nėra. Kažkas sakė, kad gal lenkai atsuko kardaną (juokiasi,– aut. past.), bet mano mechanikai visą naktį miegojo šalia bagio, kad niekas nieko nepadarytų“, – sakė R. Baciuška.

R. Baciuška šiuo metu dalyvauja Jungtiniuose Arabų Emyratuose startavusiame antrajame ralio-reidų pasaulio čempionato etape „Abu Dhabi Desert Challenge“. 

Titulą ginantis lietuvis laimėjo prologą, bet tikrosios lenktynės prasidės tik šiandien,

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų