Nors Klaipėdoje vykęs „Time Team“ turnyras buvo draugiškas, vienas ryškiausių Europos trenerių su Maskvos „Dinamo“ klubu sutartį sudaręs 49 metų Davidas Blattas šaukė ant savo auklėtinių lyg per Eurolygos finalą.

Laisvu nuo rungtynių metu D.Blattas stebėjo kitų komandų žaidimą ir turėjo itin mažai laiko – prie žinomo stratego prieidavo klaipėdiečiai, dalinosi mintimis apie ateinantį sezoną ir gyrė strategą už jo tvirtumą.

Prieš paskutiniąsias turnyro rungtynes D.Blattas atvyko į areną daug anksčiau, todėl turėjo laiko pakalbėti su žurnalistais.

Pradėjus pokalbį kartu su sūnumi Mariumi praėjo „Dinamo“ komandos sporto direktorius Ginas Rutkauskas. D.Blattas sustabdė jaunuolį ir paklausė: „Ar tu toks pats geras žmogus kaip tavo tėvas? Žinau, kad žaidi krepšinį, tėvas pasakojo apie tave. Jeigu norėsi, atvažiuok į Rusiją, galėsi pasitreniruoti su mūsų klubu“, - draugiškai kalbėjo Europos čempionu prieš metus tapęs D.Blattas.

Netrukus prie D.Blatto priėjo vienas „Dinamo“ ekipos trenerių štabo narių ir paklausė, kurį krepšininką reikėtų išrinkti naudingiausiu šiame turnyre. D.Blattas ilgai nedvejojęs ištarė Darjušo pavardę, tačiau po kelių sekundžių persigalvojo - Jannero Pargo.

- Kodėl apsigalvojote ir naudingiausio turnyro žaidėjo prizą skyrėte Jannero Pargo?

- Esame Lietuvoje, todėl pamaniau, kad Darjušas ir Robertas yra pakankamai populiarūs čia ir jiems nereikia dar didesnio pasitikėjimo savo jėgomis. Todėl nusprendžiau naudingiausio žaidėjo apdovanojimą skirti Pargo.

REKLAMA

- Savo komandoje turite du Lietuvos rinktinės aukštaūgius. Džiaugiatės šiais krepšininkais?

- Man pasisekė, kad per savo karjerą ne vieną kartą treniravau lietuvius. Tai ir Šarūnas Jasikevičius Tel Avivo „Maccabi“ komandoje, ir Ramūnas Šiškauskas Trevizo „Benetton“ ekipoje. Komandos, kuriose žaidė lietuvis, turėjo didžiulį pasisekimą, todėl šįmet nusprendžiau paimti du (šypsosi).- Robertas Javtokas yra tikras vidurio puolėjas, Darjušas Lavrinovičius gali rungtyniauti ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje. Teoriškai, jie turėtų konkuruoti, tačiau abu tvirtina, jog yra kolegos, o ne konkurentai. Tai turbūt didelis laimėjimas?

- Žinau, kad abu žaidėjai puikiai sutaria. Man patinka, kad jie yra ne tik geri krepšininkai, bet ir nuostabūs žmonės, kuriems iš tiesų rūpi komandos pergalė. Jiems jau nereikia įrodinėti, kad yra puikūs krepšininkai, nes visi puikiai supranta jų vertę. Rusijos lygoje galioja taisyklė, kad vienu metu aikštelėje turi būti du rusai, todėl stiprioje komandoje reikia turėti būti bent po du pajėgius kiekvienos pozicijos krepšininkus.

Manau, kad „Dinamo“ ekipos vidurio puolėjai yra puikus duetas. Darjušas yra labai universalus krepšininkas, todėl gali vienu metu žaisti su Robertu. Tą išbandėme ir Klaipėdos turnyro metu. Sezono metu abu krepšininkus vienu metu aikštelėje matysime dar ne vieną sykį.- Klaipėdos turnyre dalyvauja ne tokios pajėgios ekipos kaip „Dinamo“. Kaip manote, ar pasirengimo sezonui pradžioje būtent toks turnyras yra naudingas jūsų ekipai?

- Tai įdomus klausimas. Per savo karjerą esu bandęs įvairius variantus: žaisti su pajėgesnėmis ir silpnesnėmis ekipomis. Mūsų komanda yra nauja, joje dirba nauji treneriai, dirbama pagal naują sistemą, todėl pradinėje pasirengimo sezonui fazėje kai dvi savaites sportavome ir dar nežaidėme nė vienerių draugiškų rungtynių, geriausia yra pradėti dvikovas nuo tokio turnyro.

Žaidėme su geromis nors ir ne aukščiausio lygio komandomis. Tokiame turnyre privalumas yra tas, kad gali ramiai dirbti, išmėginti įvairias sistemas, suteikti visiems vaikinams galimybę pažaisti. Šiuo metu mums tai buvo svarbiausia.

REKLAMA

- Jaučiasi, kad „Dinamo“ klubas yra kur kas pajėgesnis nei kitos turnyro komandos, tačiau kol kas ekipa žaidžia itin sunkiai. Kaip manote, kodėl?

- Pirmiausia, mūsų varžovai treniruojasi jau gana ilgą laiką. Girdėjau, kad kažkuri ekipa (Kijevo „Budivelnik“ – aut.past.) treniruojasi jau daugiau nei 40 dienų ir žaidė 10 ar 11 draugiškų rungtynių. „Neptūnas“ taip pat jau žaidė treniruočių pobūdžio rungtynių. Tuo tarpu mes žaidėme pirmąsias rungtynes šį sezoną. Tai sudėtinga. Todėl ir gerai pradėti nuo tokio turnyro, kai varžovai nėra pajėgiausios Europos ekipos. Mes dar tikrai nesame pasiruošę sezonui, o susitikę su stipriomis komandomis, būtume nužudyti.- Praėjęs sezonas nebuvo sėkmingas, gal dėl to, kad krepšininkai neatitiko jūsų propaguojamo krepšinio. Panašu, kad į „Dinamo“ klubą surinkti žaidėjai puikiai tinka Blatto krepšiniui – greitam ir atletiškam žaidimui?

- Praėjęs sezonas, neabejotinai, buvo labai nesėkmingas. Prieš metus situacija, kurioje atsidūriau atrodė paranki ir gera. Susirinkau krepšininkus, kuriuos norėjau matyti savo komandoje. Kalbant atvirai, didžiausia problema buvo ta, kad į pasirengimo sezonui stovyklą atvykau labai vėlai, po Europos čempionato. O Stambulo „Efes Pilsen“ komandoje įvyko nemažai pokyčių. Viskas prasidėjo gera linkme, kovojome ir stengėmės kiekvienose rungtynėse. Bet mums tikrai nesisekė.

Lemtingas komandos posūkis įvyko, kai keturi vaikinai nutarė nevykti į Eurolygos rungtynes Serbijoje. Galima sakyti, kad per dieną praradau pusę komandos. Tai tikrai viena iš nesėkmingo sezono priežasčių. Jeigu per vieną minutę nebūtume praradę Drew Nicholo, Loreno Woodso ir Rashado Wrighto, komanda būtų atrodžiusi visai kitaip. Tiesą pasakius, smarkiai kitaip.- Pakalbėkime apie šį sezoną. Pasirinkote krepšininkus, kuriuos norėjote?

- Kaip žinote, Rusijos lyga skiriasi nuo Europos pirmenybių, nes galioja rusų taisyklė. Todėl visą laiką reikės kreipti į tai dėmesį. Rusijoje nėra tiek daug aukščiausio lygio krepšininkų, todėl jeigu savo ekipoje neturi bent keleto – iškyla didžiulė problema. Bet turime neblogų vaikinų, be to, amerikiečiui Travisui Hansenui suteikta Rusijos pilietybė, o tai didelis pranašumas. Manau, kad „Dinamo“ klubas turi galimybę tapti galingu klubu, tačiau reikia labai daug dirbti.

REKLAMA

- Duodamas interviu Ginas Rutkauskas teigė, jog vyriausiuoju „Dinamo“ komandos treneriu norėjo matyti tik jus. Ar jis labai įtakojo derybas?

- Labai gerbiu Giną. Žinau kaip dirba šis lietuvis ir stebėjau jo pasiekimus ne vienerius metus. Mano treniruojamos komandos ne sykį žaidė prieš ekipą, kurioje dirbo Ginas. Visada jautėsi šio specialisto indėlis į komandos žaidimą. Ir tai galima pastebėti ne tik vyrų krepšinyje, bet ir jaunimo komandose. Manau, kad tai labai svarbu. Nėra nieko geriau nei dirbti su vadybininku, kuris puikiai supranta krepšinį. Būtent toks yra Ginas. Jis puikiai supranta šį žaidimą.- Sakote, kad su Ginu lengva dirbti. Tai reiškia, kad jis suranda tinkamus žaidėjus?

- Ginas iš tiesų labai padeda, jis yra vienas pagrindinių komandos kūrėjų. Tai tas žmogus, su kuriuo visada galiu pakalbėti apie komandą, žaidėjus, esamą situaciją, žaidimą. Visada galiu paprašyti patarimo, pasikonsultuoti. Ginas yra didelė dalis mūsų komandos ir man tai labai patinka. Manau, kad jis yra pasaulinio lygio generalinis vadybininkas ir man smagu dirbti su tokiu žmogumi.- Jau žinome, kad šį sezoną iškeltas tikslas – patekti į Eurolygą. Kalbant apie Rusijos lygą, kokius didžiausius konkurentus matote?

- Manau, kad šio sezono Rusijos lygos favoritai yra Maskvos CSKA, Maskvos srities „Chimki“, „Dinamo“ ir Kazanės „Unics“ komandos. Nėra abejonių, kad šios komandos galėtų pretenduoti į geriausių Europos ekipų sąrašą. Jas galima būtų drąsiai vadinti Eurolygos komandomis. Manau, kad Rusijos čempionatas šį sezoną bus nepaprastai įdomus ir sudėtingas.

Tačiau turime gerai pasirodyti ne tik Rusijoje, bet ir Europoje. Reikia arba laimėti Europos taurės turnyrą, arba užimti Rusijos čempionate tokią vietą, kad ji garantuotų patekimą į Eurolygą, nes aš tikiu, kad rusų pirmenybės gaus dar vieną vietą Eurolygoje. Turime nemažai galimybių, bet laukia sudėtingas kelias.

- Kęstutis Kemzūra, su kuriuo ne tik kartu dirbote, bet ir bendravote kaip draugai, treniruoja kitą Rusijos superklubą „Chimki“. Ar vis dar palaikote santykius, bendraujate?

REKLAMA

- Taip, mes esame labai artimi draugai, visą laiką bendraujame. Pasikeitė mūsų darbo vietos, bet santykiai – nei kiek.

- Ar sunku bus kovoti prieš galingą draugo treniruojamą ekipą?

- Žinote, sporte broliai yra priversti kovoti vienas prieš kitą. Nėra kito pasirinkimo – atėjus laikui teks kovoti. Tą mes ir darysime. Kęstutis visada padeda man ir stengiuosi būti naudingas jam. Man tikrai rūpi kaip jam sekasi ir noriu, kad viskas būtų gerai. Esu tikras, kad būsime draugai iki teisėjo švilpuko, bet rungtynių metu kausimės kaip tikri broliai.- Daugelis krepšininkų, duodančių interviu spaudai, neslepia, jog norėtų rungtyniauti Davido Blatto komandoje. Kaip manote, kodėl?

- Pirmiausiai, nežinau, ar tai, ką jus sakote, yra tiesa. Man sekasi, kad turiu galimybę treniruoti labai gerus krepšininkus. Gerbiu žaidėjus, kurie rungtyniauja mano komandoje ir stengiuosi, kad jie visi ne tik sunkiai dirbtų, bet ir jaustų malonumą. Noriu, kad jie tobulėtų ir kaip žaidėjai, ir kaip asmenybės. Žinau, kokie yra mano darbo principai, bet nežinau, ar šios kalbos yra tiesa.- Jus giria kaip trenerį, kuris randa kalbą ir priėjimą prie visų krepšininkų. Ar tai dėl to, kad gerai išmanote žaidėjų psichologiją?

- Esu skaitęs ne vieną paskaitą perspektyviems ir jau dabar neblogai žinomiems treneriams. Visada sakiau, kad geras treneris yra ne tik tas, kuris turi daug žinių apie krepšinį, bet tas, kuris sugeba būti savimi. Treneris turi įnešti į komandą savo žinias, nuotaiką, gerbti krepšininkus ir jie tai pajaus. Betarpiškas bendravimas su žaidėjais padeda jiems atsiskleisti ir būti savimi.


Rašyti komentarą...
z
znakorius
2008-09-16 09:48:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasikalbėjo du žydeliai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų