7
Paryžiaus „Saint-Germain“ (nuotr. SCANPIX)

Vėlų trečiadienio vakarą buvo sužaisti paskutiniai UEFA Čempionų lygos grupių etapo mačai, po kurių paaiškėjo visos komandos patekusios į kitą turnyro etapą.

7

F grupės rungtynėse lygiosiomis 1:1 sužaidė Paryžiaus „Saint-Germain“ ir Dortmundo „Borrusia“.

Tiesa, skirtingai nei Vokietijos klubas, prieš mačą Paryžiaus futbolininkai dar nebuvo garantuoti, kad turės vietą kitame etape.

Karimas Adeyemi 51-ąją minutę puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir išvedė „Borussia“ ekipą į priekį 1:0.

Visgi netrukus Warrenas Zaire-Emery 56-ąją minutę tiksliai nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir greitai išlygino šio susitikimo rezultatą 1:1.

Išvengti nusivylimo klubui padėjo kitame mače žaidęs „Milan“, kuris 2:1 įveikė „Newcastle United“. Kaip ir PSG, Milano klubas grupėje surinko 8 taškus, bet dėl papildomų rodiklių liko trečioje vietoje.

Mače su Milanu viltis patekti į kitą Čempionų lygos etapą palaidojo „Newcastle United“. Pirmasis kėlinys šeimininkams nieko blogo nežadėjo, kai Joelingtonas iššovė į vartų viršų išvesdamas savo komandą į priekį.

Pergalės jiems būtų užtekę norint grupėje užimti antrąją poziciją. Visgi, antrasis rungtynių kėlinys priklausė svečiams iš Milano ir Anglijos klubas nebetęs savo kelio tarptautiniuose turnyruose.

Iš grupės Čempionų lygoje savo pasirodymą tęs Paryžiaus ir Dortmundo klubai, o „Milan“ kelsis į Europos lygą.

H grupėje jau anksčiau pirmąją vietą užsitikrinusi „Barcelona“ patyrė pralaimėjimą. Išvykoje jie 2:3 nusileido „Antwerp“ futbolininkams, kuriems tai buvo pirmoji pergalė grupių etape.

Jau antrąją minutę grubiai suklydus „Barcelona“ vartininkui varžovai perėmė kamuolį katalonų baudos aikštelėje ir pelnė įvartį. Progą išnaudojo Arthuras Vermeerenas.

Rezultatą svečiai išlygino po greitos atakos. Lamine‘as Yamalis išvedė Ferraną Torresą į gerą situaciją, o šis galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje Vincentas Janssenas buvo išvedęs „Antwerp“ į priekį, bet po VAR peržiūros užfiksuota nuošalė.

Vėliau Alhassanas Yusufas perėmė kamuolį prie oponentų baudos aikštelės ir išvedė V. Jansseną į patogią situaciją baudos aikštelėje, o šis galingu smūgiu nuginklavo „Barcos“ vartininką.

Per pridėtą rungtynių laiką Marco Guiu įvartis buvo padėjęs „Barcelonai“ išlyginti rezultatą, bet vos po minutės George‘as Ilenikhena išplėšė belgams pirmąją pergalę šio sezono Čempionų lygos grupių etape.

Kitose šios grupės rungtynėse, kuriose sprendėsi antrojo kelialapio į kitą etapą likimas „Porto“ 5:3 susitvarkė su „Shakhtar“. Portugalijos klubas tęs savo pasirodymą Čempionų lygoje, o Donecko futbolininkai kelsis į UEFA Europos lygą.

Čempionų lygos E grupėje pirmąją vietą iškovojo Madrido „Atletico“. Diego Simeonės kariauna paskutiniame ture 2:0 nugalėjo antroje vietoje likusią Romos „Lazio“.

„Atletico“ įvartį pelnė jau šeštąją minutę. Puikioje situacijoje Samuelio Lino surastas Antoine‘as Griezmannas šaltakraujišku smūgiu nepaliko varžovams jokių vilčių.

Antrajame kėlinyje Madrido klubo persvarą užtvirtino S. Lino. Smūgiu vienu prisilietimu jis pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Kitoje šios grupės akistatoje garbingai kovas Čempionų lygoje užbaigė „Celtic“ namuose 2:1 nugalėję „Feyenoord“.

G grupėje be klaidų į kitą etapą žengė „Manchester City“, o antradienio mačuose fiasko patyrė „Manchester United“, kuris iškrito iš tarptautinių turnyrų, kai savo grupėje liko paskutinis.