Buvęs Londono olimpiados vadovas abejoja, ar perkeltos Tokijo žaidynės šiemet įvyks

Buvęs 2012 m. Londono olimpiados vienas iš vadovų Seras Keithas Millsas išreiškė abejonas dėl šiemet turinčių įvykti perkeltų Tokijo žaidynių.

Anot jo, dabartinė padėtis pasaulyje dėl koronaviruso dar tikrai neleidžia surengti olimpiados tinkamai, tad organizatoriai turi galvoti apie galimą atsarginį planą.

Dėl COVID-19 pandemijos Tokijo olimpiada iš praėjusių metų perkelta į 2021-ųjų metų vasarą. Žaidynės turėtų prasidėti liepos 23-ąją ir trukti iki rugpjūčio 8-osios.

„Stebint viską iš šalies neatrodo, kad žaidynės įvyks, – BBC sakė K. Millsas. – Jei aš būčiau organizatorių vietoje jau dabar dėliočiau galimus planus dėl atšaukimo. Organizatoriai turi maždaug mėnesį, kol reikės priimti lemiamą sprendimą“.

Pasak S. Millso, finansine prasme, žinoma, žaidynių atšaukimas būtų rimtas smūgis ir organizacijoms, ir tarptautiniam olimpiniam komitetui. Tokijo organizatoriai anksčiau jau yra skelbę, kad išaugo ir žaidynių kaina – nuo 9,4 iki 11,5 milijardo svarų sterlingų.

Susiskaldymas matomas ir pačioje Japonijoje. Kai kurie aukšto rango šalies pareigūnai yra išreiškę abejones dėl olimpiados, nors premjeras Yoshihide Suga išreiškė optimistines mintis, kad dar sykį jų nukelti nereikės.

„Pagrindinis iššūkis yra ar įmanoma surengti saugias žaidynes, į kurias galėtų atvykti skirtingi sportininkai iš viso pasaulio. Neturime pamiršti ir paralimpiados, kurioje dalyvauja sportininkai, turintis kiek silpnesnę sveikatą“, – mintimis dalijosi K. Millsas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų