Majamio „Heat“ krepšininkai žengė pirmą užtikrintą žingsnį Rytų konferencijos finale. Išvykoje rungtyniavusi ekipa 123:116 (28:30; 29:36; 46:25; 20:25) nugalėjo Bostono „Celtics“ ir įsirašė pirmąjį tašką konferencijos finalo serijoje 1:0.

Majamio komanda dar antrajame kėlinyje atsiliko devyniais taškais (58:66), tačiau trečiajame ketvirtyje pelnė 46 taškus ir per paskutinius du kėlinius įveikė Bostoną (66:50).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Jimmy Butleris, kuris per 43 min. įmetė 35 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir padavė 7 rezultatyvius perdavimus. 23 iš visų savo surinktų taškų J. Butleris pataikė po ilgosios pertraukos. J. Butleriui tai buvo penktosios rungtynės šiame po reguliaraus sezono, kai pelnė 30 ir daugiau taškų.

Tuo tarpu „Celtics“ ekipoje rezultatyviausias buvo Jaysonas Tatumas, kuris per 41 min. surinko 30 taškų, 7 atkovotų kamuolių ir 1 rezultatyvaus perdavimo statistiką.

8-ąją vietą reguliariame sezone užėmusi „Heat“ pergalėmis išvykoje atidarė visas tris atkrintamųjų varžybų serijas. Antrosios serijos rungtynės vyks penktadienį Bostone. Tai jau trečiasis kartas, kai „Heat“ ir „Celtics“ susitiko konferencijos finale. Pernai Bostono ekipa laimėjo septynerių rungtynių seriją.

„Heat“: Jimmy Butler 35 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Bamas Adebayo 20 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Maxas Strusas (3 atk. kam.), Gabe'as Vincentas (3 atk. kam., 2 rez. perd.), Calebas Martinas (4 atk. kam., 3 rez. perd.) ir Kyle'as Lowry (3 atk. kam., 3 rez. perd.) po 15, Kevinas Love'as 8 (6 atk. kam.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 30 (7 atk. kam., 1 rez. perd.), Jaylenas Brownas 22 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Malcolmas Brogdonas 19 (2 atk. kam., 1 rez. perd.), Robertas Williamsas 14 (7 atk. kam.), Marcusas Smartas 13 (1 atk. kam., 11 rez. perd.), Derrickas White'as 11 (2 atk. kam., 1 rez. perd.), Alas Horfordas 7 (6 atk. kam., 2 rez. perd.).