naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
„Ambersail 2“ (Domo Rimeikos nuotr.)

Šiandien, sausio 22 d., 13:49 val. Lietuvos laiku, po 6 dienų, 21 valandos, 49 minučių ir 4 sekundžių „Ambersail 2“ finišavo pirmajame „The Ocean Race“ jūriniame etape iš Alikantės į Žaliąjį Kyšulį.

5

Šiandien, sausio 22 d., 13:49 val. Lietuvos laiku, po 6 dienų, 21 valandos, 49 minučių ir 4 sekundžių „Ambersail 2“ finišavo pirmajame „The Ocean Race“ jūriniame etape iš Alikantės į Žaliąjį Kyšulį.

REKLAMA

Prestižinėse buriavimo varžybose Lietuvos trispalvę nešanti „Ambersail 2“ komanda lenktyniniu režimu Viduržemio jūroje ir Atlanto vandenyne ištisą savaitę ne tik kovėsi su geriausiais pasaulio buriuotojais, bet ir grūmėsi su ekstremaliais gamtos iššūkiais.

Pasak buriuotojų, „jūroje ir buriavime niekada nesakyk niekada“. Kovojant ir tikint pergale, ji galiausia ateina. Taip nutiko ir Lietuvai ekstremaliausiose buriavimo varžybose „The Ocean Race“ atstovaujančiai „Ambersail 2“ įgulai. Fiziškai finišą Žaliajame Kyšulyje pasiekę penktieji, dėl taisykles pažeidusių ir savo noru iš varžybų pasitraukusių portugalų „Mirpuri foundation racing team“ (kpt. Antonio Fontes), lietuviai tapo ketvirtosios vietos nugalėtojais.

„Ambersail 2“ įgula šiose varžybose pademonstravo ryžtą bei pasiryžimą kovoti iki galo ir nepasiduoti. Nepaisant itin sudėtingų oro sąlygų ties Gibraltaro sąsiauriu ir vėjo greičiui siekiant net 55 mazgus (102 km/val.), visi įgulos nariai liko sveiki, laivas taip pat išvengė nepataisomų nuostolių.

REKLAMA

„Etapas tikrai buvo sudėtingas fiziškai. Kartu tai buvo labai didelis iššūkis naujai suformuotai įgulai, kuri neturi tokios jūrinio buriavimo patirties. Bet ta patirtis ateina tik buriuojant. Man pačiam, kaip kapitonui, tai buvo labai didelė patirtis.

REKLAMA

Susilaikyti, priimti galbūt saugesnius sprendimus, įvertinant įgulos padėtį, laivo būklę. Finišuoti saugiai, apiplaukiant distanciją teisingai ir nesulaužius to, kas nepataisoma, kad galėtume plaukti toliau. Man asmeniškai klaidos aiškios ir žinau, kaip jas tobulinti. Sprendimai aiškūs, reikia tik juos daryti ir reikia laiko dirbti, treniruotis“, – apie sudėtingą pirmąjį etapą pasakojo „Ambersail 2“ komandos kapitonas Rokas Milevičius.

Visgi šiose varžybose Lietuvos komandai nepavyko išvengti nuostolių – plaukiant itin ekstremaliomis sąlygomis ir vėjo greičiui vietomis siekiant net 55 mazgus (102 km/val.) plyšo dvi burės.

REKLAMA

„Labiausia pritrūko suplyšusios burės, antro stakselio. Būtų kitaip dėliojęsi. Be jos kentėjom, pralošinėjome greičiu. Buvome gerokai prisiviję laivyną. Bet to ir pritrūko. Visgi įgula puikiai susitvarkė, ėjosi labai neblogai, atsilaikėm visi. Ypatingai ukrainietės buriuotojos“, – įspūdžiais dalinosi komandos vairininkas ir pamainos vadas Saulius Pajarskas.

Po finišo paklausti apie tai, kas labiausiai įsiminė viso plaukimo metu, įgulos nariai sutartinai prisiminė siaubą ir iki šiol nepatirtą 54-55 mazgų vėją.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmieji finišą Žaliajame Kyšulyje pasiekė Lenkijos „Windwhisper Racing Team“ (kpt. Pablo Arrate), antrieji Olandijos „Team Jajo“ (kpt. Jelmer van Beek), treti liko jungtinė komanda iš Austrijos ir Italijos „Austrian Ocean Racing – Team Genova“ (kpt. Gerwin Jansen). Finišo link vis dar plaukia varžybas dėl suplyšusios burės kelioms dienoms turėjusi nutraukti Meksikos komanda „Viva Mexica“ (kpt. Erik Brockmann).

„Ambersail 2“ komandą sudaro kapitonas, olimpietis Rokas Milevičius, buriuotojai Saulius Pajarskas, Wiktoras Kobryn, Domantas Juškevičius, Deimantė Jarmalavičiūtė, Martynas Karpavičius, Martin Volkovicki, Jonas Drąsutavičius, Anastasija Kolesničenko, Sofija Naumenko.

REKLAMA

„Ambersail 2“ šiose varžybose, bendradarbiaudama su Ukrainos prezidento V. Zelenskio įsteigta paramos Ukrainai platforma UNITED24, startuoja su misija skleisti žinutę apie būtinybę atstatyti Ukrainą.

„The Ocean Race“ yra nuo 1973 metų vykstančios jūrinių jachtų varžybos aplink pasaulį, dažniausiai įvardinamos kaip ilgiausias ir sudėtingiausias profesionalaus sporto įvykis pasaulyje, stovintis greta tokių renginių kaip „Amerikos taurės“ varžybos bei Olimpinės žaidynės. „Ambersail 2“ šiose varžybose startuoja pirmą kartą istorijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų