Broliai Stankūnai – pasaulio jaunimo irklavimo vicečempionai

papildyta 19.10

Račicėje (Čekija) vykstančiame  pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionate šeštadienį sidabro medalius iškovojo lietuviai Dovydas ir Domantas Stankūnai.

Broliai iš Lietuvos finišavo antri vaikinų pavienių dviviečių valčių A finale – 6 min. 33.46 sek.

Distancijos pradžioje lyderiavo turkai Kaanas Aydinas ir Sahinas Aydinas, tačiau jie neišlaikė pačių pasiūlyto tempo ir nukrito iki trečios vietos (6:37.56).

Lietuviai spurtą paruošė paskutiniam distancijos ketvirtadaliui. Likus 1000 m turkai daugiau nei 2 sek. lenkė lietuvius, likus 500 m atstumas sumenko iki 0.21 sek., o netrukus broliai Stankūnai išsiveržė į antrą vietą.

„Tik išgirdau, kaip brolis už nugaros sušuko „Varom“ ir jau pridėjome, kiek turėjome jėgų – nebuvo, kur dingti“, – nusijuokė Domantas.

„Pasaulio čempionato medalių laukėme jau gerus ketverius metus, – prisipažino Domantas. – Būdavome finaluose, tačiau mums vis kažko pritrūkdavo. Pagaliau pavyko. Dar prieš pirmenybes buvome įvardinti kaip vieni favoritų laimėti medalius, tačiau jokio psichologinio spaudimo nejautėme. Mūsų visi varžovai finale – jau tituluoti sportininkai, todėl, manau, jie jautė kur kas didesnį spaudimą negu mes. Jiems reikėjo ginti savo titulus, o mes atvažiavome išsikovoti savo pirmojo titulo. Žinojome, kad pagaliau turi ateiti mūsų laikas. Ta mintis mus labai motyvavo“.

Domantas Stankūnas pripažino, kad su broliu buvo greitesni pirmenybių pusfinalyje (06:25.89), tačiau, pasirodo, viską nulėmė oro sąlygos.

„Pusfinalyje irklavome pavėjui. Tai buvo „mūsų oras“, o šiandien finale teko irkluoti prieš vėją. Čia jau truputį bandė Fortūna nusisukti, tačiau jai nepavyko. Susitvarkėme, o kitais metais niekam nepaliksime šansų distancijoje“, – sakė 21-ų D.Stankūnas.

Auksą laimėjo britai Calvinas Tarczy ir Douwe de Graafas (6:30.73). Jie lyderiais tapo įpusėjus distancijai ir greitai nutolo nuo persekiotojų.

Tuo tarpu apmaudžiai galimybes kovoti dėl medalių prarado Ugnė Juzėnaitė ir Dovilė Rimkutė. Lietuvės finišavo ketvirtos merginų porinių dviviečių valčių antrajame pusfinalyje (7:08.71). Nuo trečios vietos ir patekimo į A finalą mūsiškes skyrė tik 0.96 sek. Lietuvės čempionatą užbaigs B finale ir kovos dėl 7-os vietos bendroje įskaitoje.

Vaikinų porinių keturviečių valčių pirmajame pusfinalio plaukime Paulius Černevičius, Arnedas Kelmelis, Domantas Maročka ir Justinas Kuskevičius finišavo penkti (6:08.88). Jie čempionatą irgi užbaigs B finale.

Merginų pavienių dviviečių valčių B finale Ieva Medelinskaitė ir Kamilė Kralikaitė buvo antros (7:42.31). Galutinėje įskaitoje joms atiteko 8-a pozicija.

Martyna Kazlauskaitė merginų vienviečių valčių C finalą baigė antra – 7 min. 56.39 sek. Ji galutinėje įskaitoje užėmė 14-ą vietą.