Akademikai, tyrinėjantys žmogaus raumenų darbą, taip pat JAV olimpiniame komitete dirbantys mokslininkai kartu su buvusiais sportininkais ir žinomais žurnalistais nustatė, kad sunkiausia profesionaliajame sporte būti boksininku.
Toks sprendimas priimtas išanalizavus, kiek kurioje sporto šakoje reikia fizinės jėgos, išvermės, taip vadinamos „sprogstamosios“ jėgos (sugebėjimo pademonstruoti jėgą per itin trumpą laiko tarpą), greičio, judrumo, lankstumo, psichologinio tvirtumo, reakcijos, tvirtumo patiriant fizines atakas, analitinio mastymo – darbo grupė rėmėsi dešimčia kriterijų.
Tarpe komandinių žaidimų daugiausiai žmogaus pastangų reikia žaidžiant ledo ritulį. Viso tyrinėta 60 sporto šakų. Trečioje vietoje – amerikietiškas futbolas, ketvirtoje – krepšinis, devintoje – beisbolas, dešimtoje – futbolas. Be to į dešimtuką „sunkiausiųjų“ sporto šakų papuolė imtynės (penkta vieta), kovos menai (šešta vieta), tenisas (septinta vieta), gimnastika (aštunta vieta).
Amerikiečių nuomone, mažiausiai pastangų reikia žaidžiant bilijardą ir žvejojant.
Kokie gi tyrėjų išvadų rezultatai atskirose kategorijose? Taigi, daugiausiai fizinės jėgos reikia kilnojant sunkumus ir kovojant amerikietiško futbolo rungtynėse, mažiausiai – prie bilijardo stalo ir rankinyje. Išvermės – dviračių sporte bei ilgų distancijų bėgimo takeliuose, mažiausiai – taip pat prie bilijardo stalo ir beisbole. „Sprogstamosios jėgos“ – sunkumų kilnojime ir amerikietiškame futbole, mažiausiai – žvejojant ir futbole. Greičio – sprinto bėgime ir ledo ritulyje, mažiausiai – žvejojant ir tinklinyje. Judrumo – futbole ir badmintone, mažiausiai – žaidžiant bilijardą ir žolės riedulyje. Lankstumo – gimnastikoje ir krepšinyje, mažiausiai – žvejojant ir regbyje. Psichologinio tvirtumo – automobilių lenktynėse ir amerikietiškame futbole, mažiausiai – žvejojant ir tinklinyje. Tvirtumo patiriant fizines atakas – bokse ir amerikietiškame futbole, mažiausiai – žaidžiant bilijardą ir rankinyje. Reakcijos – beisbole ir stalo tenise, mažiausiai – ilgų nuotolių bėgime ir regbyje. Analitinio mąstymo – ledo ritulyje ir automobilių lenktynėse, mažiausiai – sportininkų palaikymo grupėse (įvardinta cheerleading) ir regbyje.
Taigi, remiantis šiomis išvadomis galima teigti, kad „kiečiausi“ sportininkai pasaulyje yra 31-erių metų boksininkas ukrainietis Vladimiras Kličko (čempionas, pripažintas tarptautinės bokso federacijos IBF) ir dvidešimtmetis ledo ritulinkas kanadietis Sidney Crosby, praėjusiame sezone NHL lygoje gavęs naudingiausiojo žaidėjo apdovanojimą.
‚
‚