REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
45
Eglė Gestautaitė (nuotr. Manto Stankevičiaus)

„Susidomėjau sportu, nes jaučiau poreikį patobulinti kūno formas ir atrasti veiklą, kurioje galėčiau išreikšti save, - prisipažino savaitgalį Lietuvos kūno rengybos varžybose sužibėjusi Eglė Gestautaitė. - Laikui bėgant sportas tapo mano hobiu“.

45

„Susidomėjau sportu, nes jaučiau poreikį patobulinti kūno formas ir atrasti veiklą, kurioje galėčiau išreikšti save, - prisipažino savaitgalį Lietuvos kūno rengybos varžybose sužibėjusi Eglė Gestautaitė. - Laikui bėgant sportas tapo mano hobiu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienį Raudondvaryje vykusiose varžybose mergina tapo absoliučia bikinio kategorijos nugalėtoja, o sekmadienį Vilniaus pirmenybėse ji iškovojo jaunimo bikinio aukso medalį, buvo neprilygstama tarp suaugusiųjų bikinio kategorijoje, kurioje varžėsi merginos iki 169 cm ūgio.

REKLAMA

„Šiandien sportas yra mano gyvenimo būdas, atradau, kokie pratimai ir treniravimosi būdai man yra veiksmingiausi ir labiausiai patinka, - sakė E. Gestautaitė. - Susidėlioju treniruotes sau taip, kad būtų įdomu“.

- Kokias sporto šakas teko išbandyti vaikystėje?

- Kurį laiką vaikystėje lankiau sportinius šokius, tačiau netrukus susidomėjau lengvąją atletika, kurią pradėjau lankyti 13-kos metų. Pagrindinė mano rungtis buvo sprintas su barjerais. Labai įdomi rungtis, kuri, mano nuomone, tiesiog papildo sprintą. Tiesiog bėgimas niekada nebuvo mano stiprioji vieta, nes monotonija - ne man. Barjerai reikalauja specialios technikos, kurią ne kiekvienas įkanda ir mėgsta. Tačiau man tai buvo iššūkis, kuris kurstė tobulėti bei siekti aukštesnių rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA

- Kada pirmą kartą prisilietei prie svorių sporto salėje?

- Pirmą kartą atėjau į salę prieš 4 metus, tačiau pati pradžia buvo sunki. Neturėjau užtikrintumo, nesupratau, ar teisingai atlieku pratimus. Tiesiog nežinojau, ką iš tikrųjų darau ir tiesiog sportavau pagal sudarytą programą. Tuo metu sportas tebuvo poreikis patobulinti kūno formas.

- Kas tau parodė kelią į sporto salę?

- Mano dvynė sesė Ugnė pradėjo užsiiminėti bikinio-fitnesu ir sportuoti salėje. Pradėjau matyti jos puikius kūno pokyčius, tad ir man sukilo motyvacija neatsilikti ir išbandyti. Tuo metu neužsiėmiau jokiu sportu ar kita papildoma veikla, tai neturėjau, kur dėti savo energijos. Toliau mano motyvacija sportuoti kurstė mano vaikinas Artūras, kuris jau daug metų užsiima šiuo sportu ir yra puikus pavyzdys man. Kai trūksta valios atsikelti iš lovos ir nueiti į sporto salę, jis yra mano motyvacija tobulėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kaip manai, kuo ateityje virs bikinio kategorija, kurioje šiuo metu varžaisi?

- Jau šiandien galima matyti daug naujų pokyčių. Pavyzdžiui, atsirado nauja „Wellness“ kategorija, kuri, mano nuomone, visai neblogas sumanymas. Visgi yra daug merginų, kurių apatinė kūno dalis labiau progresavusi, tačiau viršutinė dalis atsilieka. Jei jos dalyvautų bikinio kategorijoje, tai skatintų raumeningumą bikinio kategorijoje, kuris, manau, čia nėra ir negali būti pagrindinis akcentas. Mano nuomone, bikinio kategorija yra visapusiškas moteriškas paketas: kūno proporcijos, prezentacija, išvaizda - todėl vertinimas yra labai subjektyvus. Konkurencija su kiekvienais metais vis didesnė, vis daugiau merginų paruošia puikias kūno formas, todėl, manau, kad ateityje pozavimas ir prezentacija bus itin lemiamas kriterijus.

REKLAMA

- Kaip pati vertini savo pačios kūno progresą?

- Esu patenkinta savo progresu. Po paskutinių varžybų išsikėliau sau iššūkį patobulinti sėdmenų bei nugaros raumenis. Treniruotėse stengiausi akcentuoti ir patobulinti šias sritis, stengiausi įtraukti naujų pratimų, kad raumenys nepriprastų prie tų pačių pratimų rutinos, ir taip išjudinti atsiliekančius raumenukus.

- Ką moteriai reiškia gražus ir seksualus kūnas?

- Kiekvienai moteriai gražus ir seksualus kūnas reiškia skirtingus dalykus. Daug moterų net nesutiktų, kad raumenys yra seksualu ir jos dažnai kritikuoja sportuojančias moteris, kad jos yra per vyriškos ir grubios. Mano nuomone, balansas yra raktas į gražų kūną. Svarbu atrasti tą viduriuką tarp mitybos ir treniruočių. Man nėra gražu, kai mergina yra ryški, turi presą, tačiau veide matosi, kad ji pavargusi, išsekusi ir jai kančia išlaikyti tokią kūno forma. Svarbu sukomponuoti sportą su savo gyvenimo būdų, individualiai suderinti savo mitybos ir treniruočių planą. Gi laiminga ir besimėgaujanti šiuo procesu moteris yra seksuali moteris. Man asmeniškai gražu raumeningas kūnas, tačiau noriu pabrėžti, kad nesutinku su jokiais drastiškais masės auginimais, o po to ryškinimais. Man tikrai nėra seksualu, kai moteris, matosi, augina raumenis ir yra, kaip sakant, „šokus į masę“ ir yra prikaupus daug riebalo. Manau, kad tai yra nei sveika, nei gražu. Sportas, mano nuomone, tai balansas, privalai pasidaryti režimą tokį, kurį galėtum tolygiai palaikyti ištisus metus: ar tai tolygus ir kokybiškas masės auginimas, ar formų ryškinimas.

REKLAMA

- Kas paskatino žengti į varžybų sceną?

- Tai buvo smalsumas, norėjau sužinoti, kaip gali atrodyti mano kūnas. Neįsivaizdavau, kaip galiu atrodyti vertybinio ryškumo lygiu. Kadangi sportavau lengvąją atletiką, turėjau raumens jau tada, tačiau tai nebuvo išdirbtas, ryškus kūnas. Žinoma, smalsu buvo patirti tą dietą ir stebėti, kaip keičiasi kūno formos. Šiandien tai nėra smalsumas, o iššūkis, kokią formą aš galiu pasiekti, kaip aš galiu patobulėti. Būtent progresas ir yra šių pavasario varžybų mano motyvacija. Noriu įrodyti sau, kad galiu geriau ir išbandyti save: sužinosiu, ką mano kūnas sugeba iš tikrųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Ar skaičiuoji valandas, praleistas sporto salėje?

- Šių varžybų pasiruošimo metu sportuoju kiekvieną dieną. Mano treniruočių grafikas: pirma diena – sėdmenų treniruotė ir bicepsas, antra – nugaros ir pečių treniruotė, trečia- kojų treniruotė ir tricepsas. Po visų šių treniruočių – 15-os minučių kardio. Ketvirta diena kardio – 45 minutes. Ir taip kartoju ratu. Kalbant apie pratimus treniruotėje, tai juos pasirenku, pagal nuotaiką ir savijautą. Stengiuosi, kad sporto salėje nebūtų rutinos ir monotonijos, todėl nuolat paįvairinu ir keičiu pratimus.

REKLAMA

- Sportuojanti šiuolaikinė moteris – tai mada?

- Šiandien sportuojanti moteris tikrai yra mada. Vis daugiau panelių plūsta į sales, nes aplinkinės draugės ir pažįstamos sportuoja. Standartai, kaip turi atrodyti moteris, yra labai aukšti, jau neužtenka būti lieknai, dabar tikrai madinga būti atletiškai. Vien visa socialinė platforma verda merginų nuotraukomis salėje ir tai parodo, kaip šiandien tai yra populiaru. Žinoma, iš dalies tai yra gerai, nes žmonės iš tikrųjų dėl mados pabando ir įsimylį šį sportą, ir toliau rūpinasi savo tiek kūnu, tiek sveikata. Aš už tai, kad moterys imtųsi iniciatyvos ir sunkiu darbu pasiektų savo išsvajotų kūno formų.

REKLAMA

- Ar gali nupasakoti atmosferą varžybose?

- Sunku net apibūdinti tą jausmą, kai tuoj reikia lipti ant scenos. Jauduliukas eina per kūną, žinoma, jauti nuovargį, nes stresas ir ta laukimo įtampa užkulisiuose vargina. Taip pat pergyvenimas, ar sugebėsiu tinkamai parodyti savo kūną, į kurį tiek darbo įdėjau, ar teisėjai įvertins ir pastebės mane. Bet visą tai nusveria ta finalinė nuotaika, tas jausmas, kad aš jau viską padariau, ką galėjau geriausiai, atidaviau visą save ir dabar yra laikas tiesiog pasimėgauti tuo sunkiai uždirbtu salėj rezultatu. Taip pat visas makiažo, šukuosenos, grimo procesas labai smagus, tikrai padeda atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką iki žingsnių į scenos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kuris pasiruošimo varžyboms etapas yra tau yra sudėtingiausias?

- Mano nuomone, dvi paskutines likusios savaitės iki pirmųjų varžybų yra sunkiausios. Tuo metu jau esu išsekusi, turiu mažai energijos, o reikia spausti formą. Bei tuo metu jau būna praėjęs ilgas laiko tarpas nuo pasiruošimo pradžios, tai atsiranda didelis troškimas tam „nesveikam“ maistui, kuriam atsispirti man reikia daug valios. Bei žinoma per paskutines savaites tu gali jau įvertinti ir įsivaizduoti, kaip atrodys galutinis rezultatas, ir jeigu nesi patenkintas, ar suvoki, kad trūksta laiko paruošti norimą formą, šis laikas gali būti psichologiškai labai varginantis. Kadangi esu labai nekantri, kuo mažiau laiko lieka - tuo lėčiau jis eina, todėl labai nekantrios paskutinės savaitės man būna.

REKLAMA

- Ar mėgsti gaminti?

- Mėgstu labai gaminti, tai yra didelis mano hobis, tačiau niekada nenaudoju receptų. Visada improvizuoju ir tiesiog gaminu pagal nuotaiką. Neturiu mėgstamiausio patiekalo, tačiau neįsivaizduoju savo gyvenimo be sūrio.... Man tobulas patiekalas... Jame turi būti daug sūrio. Apskritai, labai mėgstu skanų maistą, dėl to dieta man yra sunkiausia dalis varžybų pasiruošimo metu. Turiu kovoti su savimi ir man reikia daug valios, kad sugebėčiau išlaikyti subalansuota mitybą varžyboms. Jau dabar planuoju mintyse, ką valgysiu, kai tik pasitaikys pirma galimybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų