Tik ketvirtajame kėlinyje „prabudę“ Vilniaus „Lietuvos ryto“ (1/3) krepšininkai patyrė dar vieną nesėkmę VTB Vieningosios lygos turnyre. Ketvirtojo turo A grupės rungtynėse šalies vicečempionai sugebėjo panaikinti milžinišką deficitą, tačiau svečiuose 68:74 (12:18, 11:26, 13:14, 32:16) nusileido Aco Petrovičiaus bei Gintaro Krapiko vadovaujamai Kazanės „Unics“ (2/1) komanda.

Vilniaus krepšininkai šį sezoną Europos taurių turnyruose iš šešių susitikimų laimėjo vos vieną.

Vilniečiai gerokai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Dejano Ivanovo dvitaškio bei penkių iš eilės Nemanja Nedovičiaus taškų sužaidus tris minutes išsiveržė į priekį - 7:2. Negana to, sėkmingai žaisdami gynyboje bei rengdami rezultatyvias atakas Dariaus Maskoliūno auklėtiniai įpusėjus ketvirčiui dar šiek tiek nutolo - 9:2. Spurtu 5:0 atsakę aikštės šeimininkai sumažino deficitą iki dviejų taškų (7:9), o paskutinės trys kėlinio minutės priklausė Ch.Eidsonui. Buvęs „Lietuvos ryto“ komandos amerikietis pelnė septynis taškus iš eilės, o po pirmųjų dešimties minučių jau Kazanės krepšininkai buvo priekyje - 18:12.

Antrąjį ketvirtį A.Petrovičiaus vadovaujamas klubas pradėjo keturių minučių atkarpa 10:4 ir Vladimiras Veremeenka dvitaškiu pirmą kartą padidino „Unics“ persvarą iki dviženklės - 28:16. Įpusėjus kėliniui Lietuvos vicečempionų žaidimas tapo visiškai beviltiškas. Vilniečių metimai vienas po kito skriejo pro šalį, o įsismaginę aikštės šeimininkai ėmė triuškinti varžovus - 44:23.

Nieko gero D.Maskoliūno komandai nežadėjo ir trečiojo kėlinio pradžia. Ketvirtąja asmenine pražanga buvo nubaustas Renaldas Seibutis, o „Unics“ komandos persvara tapo daugiau nei dviguba - 51:25. Jau trečiojo kėlinio pabaigoje abiejų komandų treneriai į aikštę ėmė leisti mažiau žaidžiančius krepšininkus, tačiau didesnės reikšmės rezultatui tai neturėjo - 58:36.

Paskutinį kėlinį „Unics“ krepšininkai pradėjo akivaizdžiai atsipalaidavę, o vilniečiai ėmė po truputį mažinti deficitą. Keturių minučių atkarpą laimėję 15:4, „Lietuvos ryto“ krepšininkai po Leono Radoševičiaus dvitaškio sumažino atsilikimą iki vienuolikos taškų - 51:62. Likus žaisti pusę minutės E.Bendžius pataikė iš toli ir komandas teskyrė vos keturi taškai - 64:68. Visgi per likusį laiką vilniečiams išsigelbėti nepavyko ir „Lietuvos rytas“ patyrė nesėkmę rezultatu 68:74.

„Unics“: K.Kaimakoglou 18 (baudos 7/7, 7 atk. kam.), Ch.Eidsonas 13 (tritaškiai 1/5, baudos 8/8), V.Veremeenko (dvitaškiai 4/4, 6 atk. kam.) ir T.Lyday'us - po 9.

„Lietuvos rytas“: N.Nedovičius 21 (tritaškiai 3/5), L.Radoševičius 13 (dvitaškiai 5/7), D.Ivanovas 11 (dvitaškiai 3/3, 6 atk. kam., 4 re. perd.), S.Babrauskas 5, E.Bendžius ir A.Jomantas - po 3, D.Dulkys, R.Seibutis, P.Samardžiskis ir M.Katelynas -po 2.