Portugalijoje vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Oeiras Indoor 2“ vyrų teniso turnyre savo pasirodymą baigė geriausias Lietuvos žaidėjas 32-ejų Ričardas Berankis (ATP-185). Penktadienį pirmoji turnyro raketė R.Berankis pusfinalyje per 1 valandą 22 minutes 5:7, 3:6 pralaimėjo prieš ketvirtą pagal skirstymą 18-metį prancūzą Arthurą Filsą (ATP-252).

Pirmajame sete lygi kova tęsėsi iki septintojo geimo, kai R.Berankis laimėjo varžovo padavimų seriją ir perėmė iniciatyvą. Dešimtajame geime lietuvis galėjo savo padavimais įtvirtinti pergalę sete. Deja, iki tol užtikrintai savo padavimų metu žaidęs R.Berankis staiga ėmė klysti, atsiliko 15:40 ir neišsigelbėjo.

Palūžęs lietuvis dvyliktajame geime dar sykį pralaimėjo savo padavimų seriją ir A.Filsas šventė pergalę sete (5:7). Labai prasta lietuvio atkarpa tęsėsi ir toliau.

Antrajame sete R.Berankis pralaimėjo savo padavimų seriją ir atsiliko 0:3. Tiesa, A.Filsui tuomet prireikė medicininės pertraukėlės.

Ant prancūzo dešiniojo kelio pasirodė kraujas. R.Berankis tuo metu naudojosi proga pabendrauti su treneriu Janu de Wittu. Pauzė ilgai neužsitęsė, jau po kelių minučių prancūzas grįžo į kortą ir tęsė mačą.

Iš karto po pertraukėlės R.Berankis „sausai“ pralaimėjo savo padavimų seriją (0:4). Aštuonių pralaimėtų geimų seriją lietuviui galiausiai pavyko nutraukti realizuojant „break pointą“ (1:4).

Po aštuonių geimų A.Filsas pirmavo 5:3 ir mėgino savo padavimais užbaigti mačą. Tiesa, pirmąjį „match pointą“ jis iššvaistė padarydamas klaidą.

Vėliau jau R.Berankis susikūrė „break pointą“ ir bandė atgaivinti intrigą, tačiau A.Filsas į tai atsakė neatremiamu padavimu. Vėliau prancūzas laimėjo dar du taškus ir pasiekė vieną skambiausių karjeros pergalių.

A.Filsas pelnė 50 ATP vienetų reitingo taškų ir 5820 eurų, o finale žais su belgu Joriu De Loore (ATP-266), pusfinalyje 6:2, 6:4 įveikusiu prancūzą Pierre'ą-Huguesą Herbertą (ATP-304) ir laimėjusiu 11-ą mačą Portugalijoje iš eilės. R.Berankiui atiteko 30 ATP vienetų reitingo taškų ir 3450 eurų.

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Portugalijoje prizų fondą sudaro 73 tūkst. eurų.