REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visai neseniai prasidėjo 74-asis „Formulės 1“ sezonas. Nors tarp 20-ies geriausių pasaulio lenktynininkų yra net keli naujokai, tačiau daugiausiai uždirbančių gretos nesikeičia.

Visai neseniai prasidėjo 74-asis „Formulės 1“ sezonas. Nors tarp 20-ies geriausių pasaulio lenktynininkų yra net keli naujokai, tačiau daugiausiai uždirbančių gretos nesikeičia.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt pateikia daugiausiai uždirbančius 2023 m. „Formulės 1“ sezono pilotus.

1. Maxas Verstappenas – 55 mln. dolerių

Nors M. Verstappenui tik 25-eri, tačiau jis daugiausiai uždirba iš visų 2023 m. lenktyniaujančių „Formulės 1“ pilotų.  

Atsižvelgiant į tai, kad „Red Bull“ lenktynininkas savo sąskaitoje turi jau du „Formulės 1“ pasaulio čempiono trofėjus, o naujame sezone taip pat neketina titulo atiduoti niekam kitam, logiška, kad jo piniginė yra storiausia.

2. Lewisas Hamiltonas – 35 mln. dolerių

17-ą savo sezoną pradėjęs britas yra antras pagal uždirbamas pajamas. Pagal dabartinį jo sandorį su „Mercedes“ komanda 2023 m. jis uždirba beveik 20 mln. dolerių mažiau nei prieš tai minėtas olandas.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi užsienio žiniasklaidos žiniomis, septyniskart pasaulio čempiono L. Hamiltono atlyginimas sezono eigoje dar gali padidėti.

3. Charlesas Leclercas – 24 mln. dolerių

Trečioje vietoje – 25-erių „Ferrari“ vairuotojas iš Monako. Praeitas sezonas Ch. Leclercui buvo nepalankus ir vietoj pasaulio čempiono titulo jam teko tenkintis antra vieta.

REKLAMA

Nors prieš prasidedant 2023 m. sezonui lenktynininkas buvo nusiteikęs ryžtingai, pirmosios dvejos lenktynės jam nesiklostė palankiai – Bahreine vykusio Grand Prix jis nebaigė, o Saudo Arabijoje finišavo tik septintas ir uždirbo 6 taškus.

4. Lando Norris – 20 mln. dolerių

Iki 2025 m. kontraktą su „McLaren“ komanda pasirašęs britas yra ketvirtas pagal uždirbamas pajamas nors jam – dar tik 23-eji. Praeitame sezone jaunasis vairuotojas užėmė 7-ąją vietą galutinėje lenktynininkų lentelėje, tačiau dabartinis sezonas jam prasidėjo liūdnai.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmose lenktynėse jis finišavo paskutinis iš lenktynes baigusių pilotų ir nuo lyderio atsiliko net dviem ratais, o Saudo Arabijoje liko priešpaskutinis ir nusileido net savo komandos naujokui Oscarui Piastri. Dėl abiejų vairuotojų nesėkmių „McLaren“ komanda vis dar neturi nei vieno taško.

5. Carlosas Sainzas – 12 mln. dolerių

Puikiai Dakaro ralio gerbėjams žinomo Carloso Sainzo sūnus „Ferrari“ lenktynininkas uždaro turtingiausiųjų penketuką. Nors skaičiuoja jau 8-ąjį savo sezoną, C. Sainzas jaunesnysis pirmą kartą lenktynes laimėjo praeitame sezone, tačiau šiemet yra užsibrėžęs siekti dar didesnių aukštumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. Sergio Perezas – 10 mln. dolerių

Nepaisant to, kad meksikietis yra pasaulio čempiono M. Verstappeno komandos narys ir svariai prisideda prie puikių „Redbull“ komandos rezultatų, jis uždirba apie 5 kartus mažiau nei olandas.

Visgi, tokia suma „Formulės 1“ piloto motyvacijos nemažina – antrose 2023 m. sezono lenktynėse lenktynėse jis nuskynė pirmąją vietą.

7. Valtteri Bottas – 10 mln. dolerių

Tokią pat sumą kaip prieš tai aptartas lenktynininkas uždirba ir „Alfa Romeo“ komandos vairuotojas V. Bottas. Prieš tai kartu su L. Hamiltonu „Mercedes“ vairavęs suomis net ir mažesnėje komandoje demonstruoja tikrai neblogus rezultatus – pernai bendroje lenktynininkų įskaitoje jis buvo 10-as.

REKLAMA

8. George‘as Russellas – 8 mln. dolerių

L. Hamiltono komandos kolega G. Russellas pernai prisijungė prie „Mercedes“ ir jau debiutiniame savo sezone šioje komandoje nuskynė pirmąją pergalę. Visgi pagal savo atlyginimą britas „Formulės 1“ legendai nusileidžia kiek daugiau nei 4 kartus.

9. Estebanas Oconas – 6 mln. dolerių

„Alpine“ komandoje vairuojantis prancūzas E. Oconas šiame sezone uždirbs 6 mln. dolerių.

REKLAMA

Praeito sezono gale susikivirčijęs su dabar jau buvusiu komandos draugu Fernando Alonso, šiuo metu E. Oconas vairuoja kartu su kitu prancūzu Pierre‘u Gasly. Abu vairuotojai Saudo Arabijos lenktynėse atvažiavo taškų zonoje ir komandai pelnė 6 taškus.

10. Pierre’as Gasly – 5 mln. dolerių

Kiek mažiau nei prieš tai aptartas E. Oconas uždirba ir kitas „Alpine“ vairuotojas taip pat prancūzas P. Gasly.

Iš „Alpha Tauri“ komandos praeito sezono gale išėjęs lenktynininkas yra pasiryžęs pagerinti savo rezultatus ir kol kas savo pažadus tęsi – abejose 2023 m. lenktynėse atvažiavo taškų zonoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Likę 2023 m. sezono „Formulės 1“ vairuotojai pagal atlyginimus:

11. Fernando Alonso („Aston Martin“) – 5 mln. dolerių

12. Kevinas Magnussenas („Haas“) – 5 mln. dolerių

13. Alexas Albonas („Williams“) – 3 mln. dolerių

14. Oscaras Piastri („McLaren“) – 2 mln. dolerių

15. Lance‘as Strollas („Aston Martin“) – 2 mln. dolerių

16. Guanyu Zhou („Alfa Romeo“) – 2 mln. dolerių

17. Nyckas de Vries („Alpha Tauri“) – 2 mln. dolerių

18. Nico Hulkenberg („Haas“) – 1 mln. dolerių

19. Yuki Tsunoda („Alpha Tauri“) – 1 mln. dolerių

20. Loganas Sargeantas („Williams“) – 1 mln. dolerių

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų