62
G. Žibėnas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Po Giedriaus Žibėno diržu – dar vienas Lietuvos derbis. Šiame sezone vieną sykį „Žalgirį“ patiesęs ir dukart pralaimėjęs strategas LKL finalo starte atsimušė į „žaliai baltas“ barikadas.

62

Vilniaus „Rytas“ ketvirtfinalyje ir pusfinalyje atrodė tarsi nauja komanda, palyginus su tuo, kas dėjosi sezono viduryje. Šluota į rankas pasiėmęs G. Žibėnas pirma išmetė „Šiaulius“, poto sutvarkė ir „Lietkabelį“.

Vis tik „Žalgiris“ yra visai kitas žvėris. Eurolygos rėžimą įjungęs Lietuvos gigantas išrašė pamoką 37-erių specialistui – 75:90 ir kauniečiai priekyje 0:1 serijoje iki trijų pergalių.

Pirmajame kėlinyje pirmavę ir kontroliavę žaidimai vilniečiai, visiškai išsiderino ir leido „Žalgiriui“ pabėgti antrajame ketvirtyje. Nuo to laiko vieninteliu gyvybės aparatu „Ryto“ žaidime buvo kroatas Ivanas Buva (22 tšk., 25 naud. bal.).

Treneris po rungtynių pripažino, kad iš savo auklėtinių tikėjosi daugiau, bet prisiėmė kaltės ir sau.

„Rungtynes pralaimėjome antrajame kėlinyje. Kituose neturėjome tiek problemų. Lemiamose rungtynių akimirkose jau ryškiai pralaimėjome fiziškumu ir kova dėl kamuolių.

Kaip treneriai, galėjome daryti geresnę rotaciją. Jie yra Eurolygos kūnai, sunku atlaikyti visas rungtynes. Taip pat, yra nepateisinama baigti ketvirtąjį kėlinį su dviem pražangomis.

Mūsų tikėjimas po pusfinalio turi būti visai kitokio lygio. Aš to nejaučiau“, – pastabas sau ir auklėtiniams po rungtynių žarstė „Ryto“ vyriausiasis treneris.

Mačą pradėjote su Ivanu Buva ir Martynu Echodu starto penkete. Kokia buvo to idėja?

„Žalgirio“ sudėtis mums diktuoja tai. Jie stato Nigelą Hayesą lengvuoju kraštu, tad mes taikomės. Pradžioje tai atlaikėme.

Kiek skaudu, kad Ivanas Buva puolime padaro daug, bet varžovai jį stipriai baudžia gynyboje?

Neišskirčiau jo. Atiduodame daug pigių taškų, iš po krepšio. Tai ne finalo epizodai.

Milaknis, Hayesas mėtė laisvi – taip negali būti. Turime būti labiau disciplinuoti ir geriau išpildyti detales. Suprantame, kad to, ką šiandien parodome, neužteks.

Ar Jums atrodo, kad birželio mėnesį nacionalinės pirmenybės dar turėtų būti žaidžiamos?

Mano atsakymas – ne. Tačiau aš nieko nepakeisiu.

Ar galima sakyti, kad tos antrosios rungtynės Vilniuje ir bus lemiamos?

Žaidžiame rungtynes po rungtynių, tai tik vienos iš jų. Turime kontroliuoti tai, ką galime. Šiandien to nepadarėme. Šiandien paprasčiausiai turime užmiršti šiandienos rungtynės.

Kur gali būti tikėjimo praradimo priežastys?

Manau, kad kaip treneriai galime padaryti geresnį darbą šioje pusėje. Tikrai galime žaisti geriau ir esame ne kartą tai parodę. Žaidėjai nusipelnė atrodyti geriau ir tą stengsimės pademonstruoti Vilniuje.