Australijoje, Sidnėjuje antradienį tęsėsi prestižinis ATP taurės vyrų teniso turnyras, kuriame dalyvauja 16 elitinių rinktinių, suskirstytų į 4 grupes po 4.

Čempionų titulą ginantys rusai, net ir būdami „nukraujavusios“ sudėties, tapo vienvaldžiais lyderiais B grupėje. Antradienį rusai 3:0 nugalėjo australus ir įsirašė antrą pergalę.

Nedidelę staigmeną pateikė Romanas Safiullinas (ATP-167), 7:6 (8:6), 6:4 įveikęs Jamesą Duckworthą (ATP-49), o vėliau Daniilas Medvedevas (ATP-2) 6:4, 6:2 pranoko Alexą de Minaurą (ATP-34). Dvejetų mačas nedaug ką bereiškė, o jame D.Medvedevas su R.Safiullinu 7:6 (9:7), 3:6, [10:6] palaužė Johno Peerso ir Luke‘o Saville‘o pasipriešinimą.

Kitoje akistatoje pirmą pergalę įsirašė italai. Jie 3:0 nugalėjo prancūzus, kurie buvo nustumti į paskutinę grupės vietą.

Tuo tarpu C grupėje po 2 turų – visiška „mėsmalė“. Antradienį vokiečiai 2:1 nugalėjo amerikiečius, o kanadiečiai 2:1 pranoko britus. Dabar visos 4 rinktinės turi po 1 pergalę. Geriausioje padėtyje yra amerikiečiai, turintys palankiausią mačų santykį (4:2). Britai ir vokiečiai laimėjo po 3 mačus, o britai aukščiau rikiuojasi dėl geresnio setų santykio (6:6 prieš 6:7). Kanadiečiai kol kas yra ketvirti (mačų santykis 2:4). Paskutiniame ture britais žais su amerikiečiais, o vokiečiai – su kanadiečiais. Realu, kad grupės nugalėtojai paaiškės tik po sudėtingų papildomų skaičiavimų.

Bendrą ATP taurės turnyro prizų fondą sudaro 10 mln. JAV dolerių. Rinktinės į turnyrą buvo atrinktos pagal ATP vienetų reitingą, įvertinant tai, kurias vietas užima pirmosios kiekvienos šalies raketės. Į pusfinalį pateks tik grupių nugalėtojai.