38
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 106:73 (nuotr. Fotodiena.lt/Roko Lukoševičiaus)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio seriją triuškinama pergale pradėjo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Jis savo aikštėje 106:73 (30:16, 33:16, 30:19, 13:22) nepaliko jokių šansų Pasvalio „Pieno žvaigždėms“.

38

Šeimininkai rungtynes pradėjo rimtai nusiteikę – pirmavo 5:0 (2 minutė). Vilniečiai bemat įgijo ir dviženklę persvarą – 12:2 (4 min.).

„Pieno žvaigždės“ pirmąjį metimą iš žaidimo pataikė įpusėjus ketvirčiui. Tai padarė Derrickas Low (5:16 – 5 min.).

„Lietuvos rytas“ pirmąjį kėlinį laimėjo beveik dvigubai – 30:16.

14-ąją minutę komandas skyrė 20 taškų (43:23), 17-ąją – 30 (53:23).

Antroji mačo dalis tebuvo formalumas. Trečiojo kėlinio pradžioje skirtumas buvo išaugęs iki 33 taškų (65:32 – 21 min.), vėliau – iki 44 (93:49 – 30 min.).

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai atsipalaidavo. Tai pasvaliečiams leido sumažinti deficitą.

Šimtąjį „Lietuvos ryto“ tašką dvitaškiu pelnė Margiris Normantas (101:69 – 38 min.).

Vilniaus komanda po varžovų klaidų surinko 24 taškus. „Lietuvos rytas“ 46 taškus pelnė iš baudos aikštelės, „Pieno žvaigždės“ – 24.

Šeimininkai sėkmingai metė dvitaškius – pataikė 32 iš 50 (64 procentai). Svečiai prastai metė baudas – realizavo 13 iš 21-os (61 proc.).

„Lietuvos rytas“ kovą dėl kamuolių laimėjo 40:28. Vilniečiai atliko 27 rezultatvvių peradavimų, pasvaliečiai – 19-a.

„Lietuvos rytas“: Clevinas Hannah 14 (6/6 baudų, 7 rezultatyvūs perdavimai), Artūras Gudaitis 14 (5/8 dvitaškių, 5 atkovoti kamuoliai), Margiris Normantas 12 (5 rez. perd.), Jimmy Baronas 12, Adamas Lapeta 11 (5/6 dvit.), Tayloras Brownas 11.

„Pieno žvaigždės“: Justas Tamulis 19 (7 rez. perd.), Egidijus Dimša 11 (7 atk. kam.), Derrickas Low 10.

Sostinės krepšininkai serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0. Antrosios rungtynės vyks trečiadienį Pasvalyje, trečiosios – šeštadienį Vilniuje.