Atamano išvarymas, žaidėjų konfliktas ir du pratęsimai – Gruzija netikėtai patiesė Turkiją

turkai pagrasino palikti čempionatą, atnaujina 23.42 val.

Netikėtą pergalę po dviejų pratęsimų Europos čempionate iškovojo viena iš čempionato šeimininkių Gruzijos (1/2) rinktinė. Ji Tbilisyje rezultatu 88:83 (19:25, 17:8, 17:16, 15:19, 7:7, 11:8) palaužė Turkijos (2/1) krepšininkus.

Gruzija antrajame pratęsime pelnė pirmuosius taškus ir jame nė karto neatsiliko.

Pratęsimo pabaigoje turkai taškų nepelnė daugiau nei dvi minutes, o per šį laiką grupės šeimininkai spėjo pabėgti į priekį 88:81 ir užsitikrinti pergalę.

Ketvirtajame kėlinyje apsižodžiavo Furkanas Korkmazas ir Duda Sanadze. Teisėjai abu šiuos krepšininkus išvijo iš aikštės. Turkijos rinktinės treneris Erginas Atamanas iš aikštės išvytas antrajame pratęsime, kai nesuvaldė savo emocijų.

Turkija pirmoje mačo pusėje pirmavo 10 taškų, bet šeimininkai grįžo į žaidimą, kai pelnė 14 taškų be atsako.

Pirmąjį pratęsimą nulėmė Alexanderio Mamukelasvhilio taškai likus dvejoms sekundėms, o šio pratęsimo pabaigoje dar papildomas penkias minutes nulėmė turko Alpereno Senguno tikslus baudos metimas likus 48 sekundėms.

Po to dukart pro šalį metė Th.McFaddenas ir kartą Cedi Osmanas.

Bet skandalai tuo nesibaiggė. Po rungtynių Turkija pateikė oficialų protestą, pranešė eurohoops.net portalas.

Skelbiama, kad per F.Korkmazo ir D.Sanadze konfliktą „dingo“ 22 sekundės. Prasidėjus konfliktui laikas tiksėjo toliau, o nebuvo sustabdytas.

Maža to, anot pranešimų, Omeras Onanas, F.Korkmazas buvo užpultas pakeliui į rūbinę.

Turkijos federacijos viceprezidentas O. Onanas net pagrasino, kad turkai paliks turnyrą, jeigu nebus pateikti visi vaizdo kamerų įrašai ir incidentas nebus nuodugniai ištirtas.

Turkija: A. Sengunas 21, S. Šanli 15, C. Osmanas 13, M. Mahtumoglu 11, Sh. Larkinas 9 (2/10 trit.).

Gruzija: A. Mamukelašvilis 20, Th. McFaddenas 17, G. Šermadinis ir R. Andronikašvilis po 15, D. Sanadzė 13.