Penktadienio vakarą Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkmingai pradėjo atranką į 2020-ųjų Europos futbolo čempionatą. Naujo rinktinės trenerio Valdo Urbono debiutą apkartino Liuksemburgo futbolininkai.

Išvykoje žaidę lietuviai pirmąsias B grupės rungtynes pralaimėjo 1:2 (1:1).

Liuksemburge vykusią dvikovą Lietuvos rinktinė pradėjo „žvalgybiniu“ futbolu ir iniciatyvą atidavė šeimininkams.

Vis tik, jau pirmuoju savo smūgiu link vartų 14-ą mintę lietuviai išsiveržė į priekį. Po puikaus Sauliaus Mikoliūno perdavimo stipriu smūgiu į artimąjį vartų kampą varžovų vartininką įveikė kapitonas Fiodaras Černychas (1:0).

Pelnę įvartį V. Urbono auklėtiniai „neužsidegė“. Liuksemburgo nacionalinė komanda ir toliau dominavo aikštėje, sukūrė kelias pavojingesnes progas, bet lietuviai atkakliai gynėsi.

Vis dėlto, „sausų“ vartų nepavyko išlaikyti dar iki pirmojo kėlinio pabaigos. 45-ą minutę po apmaudžios Algio Jankausko klaidos rezultatą išlygino šeimininkų puolėjas Leandro Barreiro Martinsas (1:1).

Antroje rungtynių pusėje lietuviai tarsi sustojo, kol Liuksemburgo rinktinė vis aktyviau siekė persverti rezultatą. Keliskart puikiai padirbėjęs Ernestas Šetkus galiausiai buvo bejėgis, kai 70-ą minutę įspūdingu smūgiu į tolimąjį vartų kampą jį įveikė Dirkas Carlsonas (1:2).

Per likusį laiką V. Urbono auklėtiniai dar stengėsi išlyginti rezultatą ir sukūrė kelias progas, tačiau rimtesnio pavojaus Liuksemburge antroje pusėje sukurti taip ir nepavyko.

Lietuviai dėl kelialapio į Europos pirmenybes kaunasi B grupėje kartu su Portugalijos, Ukrainos, Serbijos ir pirmaisiais savo varžovais, Liuksemburgu.

Penkių komandų grupėje bilietus į čempionatą iškovos dvi stipriausios rinktinės.

Lietuvos rinktinė (132) turi patį žemiausią FIFA reitingą iš visų B grupės komandų. Portugalija rikiuojama 6-oje vietoje, Ukraina užima 30-ąją, Serbija – 31-ąją, o Liuksemburgas reitinguojamas 85-oje vietoje.

Įvykius iš Liuksemburgo nuo 21:45 val. galėjote sekti kartu su portalu tv3.lt

RUNGTYNIŲ EIGA:

Startinės sudėtys:

Liuksemburgas: Anthony Morisas, Dirkas Carlsonas, Larsas Gersonas, Maxime'as Chanot, Danielis Da Mota, Chritopheris Martinsas, Leandro Barreiro Martinsas, Olivier Thillas, Vincentas Thillas, Gersonas Rodriguesas.

Lietuva: Ernestas Šetkus, Rolandas Baravykas, Linas Klimavičius, Algis Jankauskas, Vaidas Slavickas, Vykintas Slivka, Mantas Kuklys, Deimantas Petravičius, Arvydas Novikovas, Saulius Mikoliūnas, Fiodoras Černychas.

Antras kėlinys (1:2)

85 min. Rimtesnių progų lietuviams sukurti nepavyksta ir tampa panašu, kad netrukus V. Urbono debiutas bus pažymėtas pralaimėjimu.

70 min. Geltona kortele baudžiamas R. Baravyką grubiai pargriovęs D. Carlsonas.

65 min. Liuksemburgo rintkinė, nors ir jau yra priekyje, toliau tęsia savo dominavimą aikštėje. Keli šeimininkų smūgiai rimtesnio pavojaus lietuvių vartams nesukelia, bet pulti šiuo metu reikia ne jiems, o V. Urbono auklėtiniams.

55 min. ĮVARTIS. Jokių šansų E. Šetkui. Varžovų saugas G. Rodriguesas smeigia strėlę į tolimąjį vartų kampą ir lietuviai atsilieka. Aikštelėje iškart pasirodo Artūras Žulpa, jis keičia A. Novikovą.

47 min. F. Černychas antrą rungytnių pusę demonstruoja fantastinį greitį ir veržiasi dešiniuoju aikštės kampu, tačiau didesnio palaikymo nesulaikęs kapitonas ataką baigia pražanga puolime.

Pirmas kėlinys: (1:1)

Geltonomis kortelėmis pirmajame kėlinyje buvo nubausti C. Martinsas ir S. Mikoliūnas.

45 min. ĮVARTIS. Po apmaudžios A. Jankausko klaidos gynyoboje vienas prieš E. Šetkų atsidūręs Liuksemburgo rinktinės puolėjas B. Martinsas išlygina rezultatą.

33 min. Lietuviai laimi kol kas smūgiavę vos vieną kartą į vartų plotą. Šeimininkų spaudimas auga, tačiau V. Urbono kariauna atkakliai ginasi.

25 min. Pavojus prie lietuvių vartų, tačiau smūgio šeimininkams atlikti nepavyksta. Kamuolio kontrolė: 66 prieš 34 proc. Liuksemburgo naudai.

13 min. ĮVARTIS! Pirmąją progą susikūrę lietuviai iškart pelno įvartį. Stipriu smūgiu į artimąjį vartų kampą varžovų vartininką įveikia Fiodoras Černychas.

10 min. Lietuviai pirmas dešimt minučių rungtyniauja be kamuolio, tačiau Liuksemburgo futbolininkams rimtesnių išpuolių sukurti nepavyksta. Panašu, kad Valdas Urbonas renkasi „antro plano“ žaidybinį stilių.