Šį šeštadienį vyksiančiame UFC turnyre į narvą po beveik dešimties mėnesių pertraukos žengė Julija Stoliarenko (9-5-2). Lietuvos kovotojai jau pirmame raunde buvo pralietas kraujas, o trečiame raunde amerikietė Julia Avila (9-2) sugebėjo atlikti smaugimo veiksmą bei privertė pirmą kartą karjeroje pasiduoti J.Stoliarenko.

Pirmame raunde po vieno iš apsikeitimų smūgiais J.Avila pataikė ne tik rankomis, tačiau atliko tikslų tiesinį kojos smūgį į smakrą bei netrukus praliejo J.Stoliarenkos kraują iš nosies. Distancijoje J.Avila smūgiuodavo tiksliau, todėl J.Stoliarenko perėjo į klinčą, o antrame raunde gana sėkmingai ją parvertė ir ieškojo skausmingo veiksmo. Visgi tada J.Avilai pavyko išisvaduoti ir sėkmingai pratęsti kovą stovėsenoje.

Trečiame raunde J.Stoliarenko laikė varžovę prie narvo, tačiau galiausiai būtent jai pavyko parversti lietuvę ir ji atsidūrė kur kas geresnėje padėtyje. J.Avila fiziškai buvo stipresnė už J.Stoliarenko ir laikė ją prispaudusi prie žemės bei atlikinėjo smūgius į galvą. Likus šiek tiek mažiau nei minutei iki kovos pabaigos, J.Avila pagriebė lietuvės kaklą ir smaugimo veiksmu privertė ją pasiduoti.

Pagal oficialius teisėjų balus, po pirmų dviejų raundų teisėjas Tony Weeksas matė J.Stoliarenkos pergalę (10-9, 10-9), Junichiro Kamijo pirmą raundą atidavė J.Avilai, o antrą – J.Stoliarenkai (9-10, 10-9), o Salas D‘Amato – abejuose raunduose matė J.Avilos pergalę (10-9, 10-9).

Šios kovos favorite lažybininkai ir laikė J.Avila, kuri turėjo 78,95 proc. tikimybę laimėti. Šios sportininkės turėjo susikauti dar kovo 20 d., bet tada svėrimų metu J.Stoliarenko sunegalavo ir kovą teko nukelti. J.Stoliarenkos ir J.Avilos kova buvo vienintelė moterų dvikova šiame turnyre.

Vos tik iškovojusi pergalę, J.Avila pratrūko ir kurį laiką verkė. Ašarų kovotoja negalėjo sustabdyti ir besikalbant su UFC komentatoriumi Danieliu Cormier. „Invicta FC“ diržą praėjusiais metais iškovojusi J.Stoliarenko pirmoje kovoje UFC organizacijoje pralaimėjo UFC reitinge penktą vietą užimančiai 31-erių metų rusei Janai Kunickajai (13-5-1), kuri dabar jau dalyvaus dėl Conoro McGregoro ir Dustino Poirier kovos itin daug gerbėjų sulauksiančiame „UFC 264“ turnyre ir susikaus su ketvirtą vietą reitinge užimančia meksikiete Irene Aldana (12-6).

J.Avila savo sąskaitoje dabar jau turi 9 pergales ir 2 pralaimėjimus, o UFC organizacijoje yra kovojusi jau 5 kartus bei šventusi 3 pergales. Per pastarąsias 6 kovas ji iškovojo 5 pergales. Ji 2019 m. liepą teisėjų sprendimu nugalėjo 29-erių metų švedę Pannie Kianzad (14-5), o praėjusių metų birželį techniniu nokautu pirmame raunde įveikė 32-ejų metų tautietę Giną Mazany (7-4).

Vienintelį pralaimėjimą stipriausioje pasaulio MMA organizacijoje J.Avila patyrė praėjusių metų rugsėjį, kai teisėjų sprendimu nusileido 35-erių metų tautietei Sijarai Eubanks (6-6). Per pastaruosius pusantrų metų dėl J.Avilos varžovių problemų jos kovos buvo atšauktos net 8 kartus. 4 pergales J.Avila pasiekė nokautais/techniniais nokautais, 2 – skausmingu veiksmu ir 3 – teisėjų sprendimais.

Pralaimėjimai patirti kovoje prieš Marcie Allen patyrus piršto traumą ir teisėjų sprendimu prieš S.Eubanks. J.Stoliarenko per karjerą dabar jau yra patyrusi 5 pralaimėjimus. Prieš tai 2 pralaimėjimai patirti teisėjų sprendimais ir 2 – nokautais arba techniniais nokautais. Prieš šią kovą UFC svorio kategorijos iki 61,2 kg reitinge J.Avila užimė 15-ą vietą, tuo tarpu J.Stoliarenko buvo nereitinguota.