4
Pasaulio salės futbolo čempionatas: Lietuva – Venesuela (nuotr. LFF.lt)

Lietuvoje startavo neeilinis įvykis – FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas. Lietuvos rinktinė pirmenybių starte apmaudžiai 1:2 (1:1) nusileido Venesuelai.

4

Mūsiškių A grupėje laukia dar du mūšiai – prieš Kazachstaną ir Kosta Riką. Abi šios ekipos jau žaidė – kazachai 6:1 nugalėjo.

Lietuviai į rungtynes žengė gan nervingai ir anksti praleido įvartį. Kvaila klaida virto Venesuelos įvarčiu – pasižymėjo Carlosas Sanzas.

Vos po kelių minučių euforija tryško jau lietuviai. Komandos kapitonas Justinas Zagurskas pelnė įvartį kontraatakoje.

Po pertraukos mūsiškiai kantriai dirbo gynyboje ir išprovokavo net 5 varžovų pražangas. Salės futbole tai reiškia, kad visos kitos nuobaudos siųstų mūsiškius prie 10 m baudinio atžymos.

Likus vos dviem su puse minutės Lietuva subyrėjo. Alfredo Vidalis pasiuntė kamuolį į vartus ir svečiai išsiveržė į priekį.

Per likusį laiką Lietuva turėjo labai gerą galimybę likus 20 sekundžių, bet paskutinę akimirką gynėjas blokavo smūgį.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

18 min. Deja... Ilgai daužyta Lietuva galiausiai buvo priversta atsiklaupti. Alfredo Vidalis išveda į priekį Venesuelą.

13 min. Varžovai ir toliau labai aktyviai bando pramušti Lietuvos gynybinius įtvirtinimus. Atsirado ir daugiau laisvesnių plotų puolime, bet Arturas Juchno nepataikė į vartų plotą.

5 min. Labai pavojingas baudos smūgis prie Lietuvos rinktinės vartų. Visa laimė, kad vartininkas Egidijus Žagaras sužaidė užtikrintai. Pastebėtina, kad venesueliečiai vis sunkiau susitvarko su emocijomis.

Pirmasis kėlinys: Lietuva 1:1 Venesuela

20 min. Pozityvo mūsiškių stovykloje nemažai. Į pertrauką lietuviai žygiuoja su lygiu rezultatu – 1:1. Prieš akis dar 20 minučių futbolo, tad budrumą reikės išlaikyti.

16 min. Venusuela kiek aktyvesnė puolime, bet daug priekaištų lietuviams nėra. Mūsiškiai meistriškumu nusileidžia, bet ne kova.

7 min. ĮVARTIS! Istorinį įvartį mūsiškiams pelno Justinas Zagurskas. Situacija vėl išsilygina, o ir žaidimo kokybe nenusileidžiame. Teisėjas pasinaudojo VAR peržiūra, bet įvartis lieka įskaitytas.

5 min. Koks šansas išlyginti rezultatą Lietuvai... Puikaus perdavimo krašte sulaukęs Genaras Samsonikas sugebėjo įveikti vartininką, bet paskutinę sekundę nuo vartų linijos kamuolį išstūmė varžovų gynėjas.

3 min. Lietuviai atidavė kamuolio kontrolę varžovams ir greitai už tai buvo nubausti. Kvaila klaida virsta Venesuelos įvarčiu – pasižymi Carlosas Sanzas.

1 min. Teisėjas skelbia rungtynių pradžią – Lietuva debiutuoja futsalo pirmenybėse!