Apdovanoti geriausi 2020-ųjų metų buriuotojai

Jau devintą kartą specializuotas žurnalas buriuotojams „Vėjo 3!” organizuoja Metų buriuotojo” apdovanojimus. Šiemet buvo laukta, gal viruso debesys aplenks apdovanojimų uostą ir bus galima susitikti gyvai ir pagerbti geriausius, deja, renginys vyko nuotoliniu būdu.

20

2020 metais buvo daug nusivylimo ir nerimo. Nukeltos į Tokijo olimpines žaidynės, atšaukti čempionatai, sujaukti buriavimo varžybų kalendoriai, užverti uostai keliautojams. Tačiau, net ir tokiomis nelengvomis sąlygomis veiksmo pakako. Lietuvos buriuotojai skrodė jūras, dalyvavo tarptautinėse regatose. Įgyvendino naujas iniciatyvas, aktyviai propagavo ekologines idėjas. Išmokome gyventi naujomis sąlygomis.

Metų buriuotojos kategorijoje buvo nominuotos: Agnė Dalangauskienė, Vaiva Tumaitė Anskaitienė, Viktorija Andrulytė ir Daumantė Petraitytė. Geriausia metų buriuotoja kompetetingos komisijos sprendimu tapo Viktorija Andrulytė. Lietuvos olimpietė geriausia buriuotoja tampa jau ketvirtą kartą.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Metų buriuotojo” apdovanojimai.

Nors Tokio regata atitolo, liko treniruočių procesas ir įtikinamos pergalės Lietuvoje ir Estijoje, Pasaulio buriavimo taurėje užimta aukšta 9 vieta, Gdynioje vykusiame Europos Ilca čempionate laimėta 20 vieta ir puikus sezono finišas Gran Kanarijos olimpinėje savaitėje III vieta.

Metų buriuotoju tapo burlentininkas Rytis Jasiūnas. Jis nurungė kitus garsius Lietuvos buriuotojus Raimundą Šiugždinį, Algirdą Žižį ir Paulių Voverį. Tai pirmasis toks Ryčio trofėjus. Kai daugelis turėjo atidėti planuotas keliones Ryčiui stebuklingai pavyko rinkti pergales ir patirtį tarptautinėse varžybose. Sportininkas puikiai atstovavo šalį „IQ Foil“ Pasaulio ir Europos čempionatuose, o maratono distancijoje buvo antras, aplenkdamas tituluotus varžovus.

Metų jaunaisiais buriuotojais gali tapti asmuenys ar jų įgulos iki 21 m. aktyviai užsiimantis buriavimu. Tai gali būti sportinio ar kreiserinio buriavimo atstovas. Kandidatai atrenkami pagal dalyvavimą vietinėse ir tarptautinėse varžybose praėjusiais metais t.y. 2020 m., pasiektus rezultatus, per metus padarytą pažangą buriavimo sporte.

REKLAMA

Vaikinų kategorijoje - Patrikas Tamašauskas. Lietuvos Laser treneriai „Patrį“ įvardija, kaip vieną perspektyviausių sportininkų šalyje. Jis yra Klaipėdos klubo “Žiemys“ auklėtinis. Spotininko treneris yra Algis Patašius. Geriausia mergina pripažinta Greta Kalinauskaitė, tai didelis Šiaulių buriuotojos pasiekimas, trenerė irutė Žičkuvienė. J

aunosios įgulos vardą pelnė Daumantė Petraitytė ir Jurgis Jurgelionis plaukiantys 470 , f-18 jachtų klasėmis. Mišrus duetas atstovauja Elektrėnų sporto centrą yra Nacionalinės buriavimo akademijos ir Elektrėnų buriuotojų klubo „Poseidono“ nariai, treneris Darius Gerasimavičius.

Metų įgula gali tapti visos buriuotojų įgulos. Įgula – tai pastovios sudėties asmenų grupė, buriuojantys kartu ir pasiskirstę pareigomis ir atsakomybe laive. Įguloje ne daugiau nei vienas trečdalis narių gali keistis. Įgulos dažniausiai buriuoja vienu laivu, tačiau gali ir

neturėti savo laivo, o buriuoti pvz. nuomojamu laivu. Metų įgula gali tapti tiek sportinių, tiek kreiserinių laivų įgulos. Kandidatai į metų įgulos titulą atrenkami pagal įgulos aktyvumą dalyvaujant 2020 m. varžybose, pasiektus rezultatus 2020 m., komandos vieningumą, įgulos savęs reprezentavimą viešoje erdvėje, iniciatyvas ir nuveiktus darbus, susijusius su buriavimu, įdomias keliones ir įgyvendintus projektus, susijusius su buriavimu.

Šioje vienoje prestižiškiausių apdovanojimų kategorijoje buvo nominuotos šios įgulos: „Cool water“ kapitonas R. Šiugždinis, „Tegu“ kapitonas J. Janulionis, „Bestija“ kapitonas A. Žižys, „Starlight“ kapitonas R. Babrauskas. Vos keliais balsais nurungę konkurentus geriausia įgula pripažinti jachtos „Bestija“ komanda: Algirdas Žižys Adomas Valavičius, Artūras Asauskas, Viktorija Jurgelionytė, Pijus Savickas, Jonas Romeika , Aidas Pivoriūnas, Džiugas Kisielius.

Lietuvos ledo jachtų ir vėjaračių asociacijos projektas "Žmonių su fizine negalia įtraukimas į buriavimo vėjaračiais/ledrogėmis sportą ir jų fizinio aktyvumo skatinimas šaltojo sezono metu" buvo pripažintas 2020 metų buriavimo įvykiu! Jis vos trimis balais nurungė garsiąją Ambersail II“ ir „Sailing Polonia“ Vor 65 jachtų dvikovą Baltijos jūroje -“Lithuanian and Polish teams race VO65s in the Baltic“ . Kurioje buriavimo mega žvaigždė Bouwe Bekking iš Olandijos, vadovavo lenkų komandai, o olimpietis Rokas Milevičius lietuviams.

REKLAMA

Metų kelione pripažintas Panevėžiečio Vytauto Juškevičiaus plaukimas Dreverna-

Borholmas-Dreverna. Unikalu tai, kad Vytautas buriavo vienas ir be sustojimo. Tokia kelionė puikiai iliustravo visą Covidinį sezoną, kai uostai uždaryti, o keliautojams gali pasikliauti tik atvira jūra ir tėvyne. Balsavimą nulėmė fb grupė kruizeriai pasaulio buriavimas

Metų senjoru nominuotas garsusis Andrius Varnas, prieš dešimtmetį su jachta „Ragaine“ apiplaukęs pasaulį. Laikas lekia, o Andrius negali gyventi be Baltijos bangų ir vėjo.

Metų regata tapo “DN ir Ice optimist pasaulio ir Europos Juanimo čempionatas“. Organizatoriai Lietuvos ledo jachtų ir vėjaračių asociacija - Lietuvos Dn laivynas. Regata vyko Švedijoje nes Lietuvoje ledo nebuvo. Lenktynių komitetui teko nemenkas iššūkis ne tik tinkamai pasiruošti , bet ir Europoje rasti ledo.

Jo buvo šiaurės Švedijoje. Regata sutraukė virš 70 sportininkų, vyko sklandžiai. Ją labai gerai įvertinta tarptautinės Dn asociacijos. Idneyra viceprezidentas jaunimo reikalams Stan Macura , Lietuvių Dn laivyno surengtą regatą pavadino geriausiai organizuota per dešimtmetį. Tai didelis LJIVA Lietuvos Dn laivyno pasiekimas. Organizaciniam komitetui vadovavo A. Gerasimavičius. Nominuotos buvo „Kuršių marių regata“ org. Lietuvos buriuotojų sąjunga ir Platu-25 Baltijos šalių čempionatas org. Gero vėjo klubas

Olimpinės jachtų 470 klasės įgula tapo Daumantė Petraitytės ir Jurgis Jurgelionio duetas iš Elektrėnų.

Rs sailing jachtų asociacijos pažangos nominacija Pernai debiutavę šalies varžybose Vilkaviškio buriuotojai Pijus Striokas ir Mykolas Kažemėkas, treniruojami Aleksandro Ščepino šiemet laimėjo vaikų čempionatą ir buvo treti LR jaunučių čempionate Rs feva jachtų klasėje.

Mykolas Laimėjo Rs tera nacionalinį čempionatą, o Pijus Liko antras. Vikaviškio komanda laimėjo Trečią komandinę vietą nacionaliniame team racing čempionate. Tai dideli mažo Lietuvos buriavimo klubo pasiekimai. Vilkaviškis turi pirmuosius Lietuvos buriavimo čempionus. Pijui ir Mykolui atitenka Rs sailing jachtų asociacijos pereinama taurė

REKLAMA

Žurnalas „Vėjo 3“ tradiciškai kasmet nominuoja Kietos dangos paviršiaus buriuotojus šiais metais juo tapo: Antanas Gerasimavičius DN pasaulio jaunimo čempionatas patekimas į top 20, 18 vieta. Dn jaunimo Europos čempionate 19 vieta. III vieta Ice Blokart Pasaulio čempionate.

Vėjo3" nuosekliai skatina ir palaiko komandinių sportinių laivų buriavimą. Katamaranai yra vieni iš jų. Kitais metais bus dešimtmetis, kai įvyko pirmas de fakto šių jachtų čempionatas Elektrėnuose. Laivynas išaugo. Elektrėnuose ne tik gimė iniciatyva įkurti katamaranų asociaciją , bet ir koncentruojasi didžiausias jų kiekis, vyksta klubinis ir respublikinės varžybos. Šiemet po daugelio metų lenktyniniai katamaranai startavo Kuršių marių ekvatorijoje

Lietuvos buriavimo čempionate. Atsiranda ketinimų įsigyti olimpinių Nacra 17 ir pamėginti judėįti link Marselio 2024. Geriausiais F-18 katamaranų klasėje pripažinti Elektrėnų buriuotojų klubo atstovai Vytenis Zagorskis ir Vėjas Aliukas.

Viena garbingiausių apdovanojimų nominacijų tenka patiems jauniausiems buriuotojams. Tai dažnai pirmas sportininko pripažinimas. Balsuoja Lietuvos buriavimo treneriai ir sporto mokyklų atstovai. Metų optimist buriuotojais tapo: U-15 Erikas Sheidt atstovaujantis Kauno “Bangpūtį”, U-12 Benas Bestauskas Klaipėdos “Žiemio “ auklėtinis , Merginų kategorijoje antrus metus iš eilės triumfavo šiaulietė Rūta Mažunavičiūtė.

Išrinkus geriausius duotas startas 2021 olimpiniam buriavimo sezonui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų