Sekmadienį baigėsi pasaulio moterų futbolo čempionatas, kuriame pirmą kartą istorijoje triumfavo Ispanijos rinktinė.

Ispanės didžiajame finale 1:0 nugalėjo taip pat nei karto iki šiol čempionato nelaimėjusią Angliją.

Anglėms tai buvo pirmieji sidabro medaliai istorijoje.

Vienintelį rungtynių įvartį 29-ą minutę pelnė 23-ejų metų Olga Carmona. Ji tapo jauniausia žaidėja, pelniusia įvartį pasaulio moterų futbolo čempionato finale nuo 2011 m.

Daugelį nustebino teisėjų sprendimas antrajame kėlinyje pridėti net 13 minučių prie pagrindinio rungtynių laiko. Visgi tai neišgelbėjo anglių, kurioms vis tiek nepavyko pelnyti išlyginamojo įvarčio.

Rungtynėse dėl bronzos medalių triumfavo Švedija, kuri 2:0 nugalėjo Australiją.

Rezultatyviausia čempionate žaidėja tapo japonė Hinata Miyazawa, kuri pelnė 5 įvarčius.

Pasaulio moterų čempionate daugiausiai kartų triumfavo JAV rinktinė (1991, 1999, 2015 ir 2019 m.), du kartus yra laimėjusios vokietės (2003 ir 2007 m.), o po kartą – Norvegija (1995 m.) ir Japonija (2011 m.).

FIFA skelbia, kad visos čempionato komandos išsidalins 110 mln. JAV dolerių piniginį prizą. Jis net 80 mln. JAV dolerių didesnis nei praėjusiame turnyre. Skelbiama, kad Ispanijos futbolo asociacija už pirmą vietą gaus 4 mln. 290 tūkst. JAV dolerių, o kiekviena žaidėja – po 270 tūkst. JAV dolerių. Antroje vietoje likusios Anglijos futbolo federacija gaus 3 mln. 15 tūkst., o kiekviena žaidėja – po 195 tūkst. JAV dolerių.