17
„Žalgiris“ – „Maccabi“ (nuotr. Kauno „Žalgirio“)

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ Belgrade apmaudžiai paleido pergalę prieš Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus. Po rungtynių vyriausiasis žalgiriečių strategas Andrea Trinchieri neslėpė apmaudo dėl nesėkmingai susiklosčiusių paskutinių rungtynių minučių ir problemų kovojant dėl kamuolių.

17

„Žalgiris“ po ilgosios pertraukos įjungė aukštesnę pavarą ir trečiajame kėlinyje susikūrė galimybę pergalei pasiekti. Visgi lemiamo kėlinio pabaigoje kauniečiams nepavyko išvengti klaidų ir pergalė 76:83 išslydo jiems iš rankų.

„Sveikinu „Maccabi“ su pergale. Man atrodo, jog rungtynėse buvo apylygė kova ir 37 minutes ir 30 sekundžių žaidėme laibai solidžiai. Turėjome puikų trečią kėlinį, kuriame susikūrėme galimybę laimėti rungtynes, tačiau vėliau darėme rimtas klaidas.

Aš tikiu, kad būtumėm išgyvenę, jeigu būtumėme atkovoję kamuolius, nes mūsų gynyba buvo solidi. Aš manau, kad mums labai daug energijos kainavo stabdyti jų gynėjus ir dalykas, kurio nedarėme gerai yra kovojimas dėl kamuolių. Jeigu dėl kamuolių kovoji, kaip šiandien tą darėme mes, tampa labai sunku laimėti rungtynes. Mes tikrai turėjome ir labai solidžių bei gerų momentų, tačiau to neužtenka prieš tokią gerą komandą kaip „Maccabi“, – po rungtynių kalbėjo A. Trinchieri.

Kodėl kilo problemų su atkovotais kamuoliais?

Užduodate šį klausimą, kad paaiškinčiau kažką apie kovą dėl atšokusių kamuolių. Manote, kad galiu tai padaryti? Nežinau, ką atsakyti. Atkovoti kamuoliai yra pozicijos užsiėmimas, energija, kietumas, užsispyrimas. Viskas yra apie norą ir užsispyrimą. Buvome geri daugelyje aspektų, bet šis mums kainavo daug.

Per paskutinę minutės pertraukėlę žaidėjams akcentavote kūno kalbą. Kada pajutote, kad jie šiek tiek pasidavė?

Aš manau, kai pralaimi tokias rungtynes, esi labai nusivylęs, nusiminęs. Man tai nėra priimtina. Taip ir pasakiau žaidėjams, kad padarėme tiek daug gerų dalykų ir šiandien nebuvo bloga diena, o buvo blogas rezultatas. Tačiau mes žaidėme, mes kovėmės, „Maccabi“ yra velniškai gera komanda. Mes sugebėjome kontroliuoti Wade'ą Baldwiną ir Lorenzo Browną, jie mūsų nebaudė. Mums trūko fiziškumo, bet aš negaliu padaryti taip, kad Laurynas Birutis svertų 140 kilogramų. Kevarriusas Hayesas buvo neįtikėtinas besikeičiančioje gynyboje. Taigi, visos mūsų problemos gali būti išsprendžiamos komandiškai, o ne dėl vieno žaidėjo. Turime būti geresni, ne visada žaisime su tokia atletiška komanda, bet turime gerėti kuo greičiau.

Kalbant apie kūno kalbą, kartais turime tendenciją pamiršti, kur buvome ankščiau. Prieš du mėnesius, kai atvykau, buvome mirę. Aš galvoju, kad įvertinus situaciją, sužaidėme solidžias rungtynes. Mums kažko trūko, bet trūksta visą sezoną. Likus minutei dar turėjome lygų rezultatą.

Vienintelis dalykas, kurio negaliu garantuoti ir kontroliuoti yra rezultatas rungtynių pabaigoje. Galiu daryti įtaką žaidėjų pastangoms, žaidimui puolime, priėjimui prie gynybos. Tačiau galutinis rezultatas yra daugybės dalykų pasekmė.

Užsiminėte, kad norite užstoti Butkevičių. Kiek svarbu palaikyti žaidėjus po tokių rungtynių?

Neklauskite manęs, nesu aš nesu tinkamas vyrukas atsakyti. Padariau tai, ką jaučiau, kad reikėjo. Savo žaidėjams esu visiškai sąžiningas. Pasakau tai, ką jaučiu viduje, nes esu aistringas, nesislepiu. Žinau, kaip Arnas jautėsi tame momente bet manau, kad jis sužaidė puikias rungtynes. Nenoriu, kad kas nors badytų pirštais į mano žaidėjus. Nei į vieną iš jų.

Ar pralaimėjimas dar skausmingesnis, kai kovojama dėl įkrintamųjų?

Skauda. Mažiau ar daugiau, bet skauda. Skausmas yra bet kokiu atveju.