Fantastiškai tritaškius metusi Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa tapo paskutiniąją Eurolygos finalo ketverto dalyve.

Turkijos klubas namie 80:71 (23:28, 24:14, 14:15, 19:14) nugalėjo „Barcelona“ krepšininkus ir laimėjo ketvirtfinalio seriją 3:2. Paskutinį kartą „Anadolu Efes“ finalo ketverte rungtyniavo dar 2001 metais.

„Anadolu Efes“ šiame mače pataikė 17/39 tritaškių (43,6 proc.). Palyginimui, „Anadolu Efes“ išmetė vos 15 dvitaškių, pataikė 8.

Buvęs žalgirietis Vasilje Micičius per 29 minutes surinko dvigubą dublį – pelnė 10 taškų (1/1 dvit., 2/5 trit., 2/2 baud.) ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Barcelonai“ Kevinas Pangosas per 25 minutes surinko 7 taškus (2/3 dvit., 1/3 trit.).

Šeimininkai atsiliko po pirmojo kėlinio, kurio metu katalonai pelnė net 28 taškus. Vis tik antrajame kėlinyje žaidimas išsilygino, o stipriau „Anadolu Efes“ atsiplėšė ketvirto kėlinio pradžioje.

Lemiamą ketvirtį „Anadolu Efes“ pradėjo dviem tolimais metimais ir susikrovė dviženklę persvarą 68:57. „Barcelona“ nepasidavė ir po Chriso Singletono bei Pau Ribo tolimų metimų priartėjo iki 71:75, likus žaisti 95 sekundes.

Vis tik, apsigynę svečiai savo atakos metu klydo, o kitoje aikštės pusėje A.Moermanas smeigė tritaškį, likus žaisti 28 sekundes ir padėjo tašką.

„Anadolu Efes“: Sh.Larkinas (5/11 trit.) ir A.Moermanas po 18 (4/10 trit.), R.Beaubois ir J.Andersonas po 11, V.Micičius 10 (10 rez. perd.).

„Barcelona“: Ch.Singletonas ir Th.Heurtelis po 12, A.Tomičius 10.