Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ir toliau tęsia pasirengimą artėjančiam pasaulio čempionato atrankos langui bei Europos čempionatui. Antrajame mače bangavusi Kazio Maksvyčio vadovaujama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 90:88 (22:19, 23:16, 28:27, 17:26) antrąkart paeiliui įveikė estus ir pasirengimo cikle išlieka nepralaimėjusi.

Pirmoji kėlinio dalis mūsiškiams buvo sunkoka – lietuviai poziciniame puolime pernelyg daug nesusikūrė ir ilgą laiką atsilikinėjo. Visgi į aikštelę žengus Arnui Butkevičiui mūsiškių žaidimas pasikeitė į gerąją pusę. Naujasis „Žalgirio“ puolėjas puikiai dukart pakirto po krepšiu ir pelnė lengvus taškus, kurie įkvėpė lietuvius geresniam žaidimui (22:19). Beje, įdomu, kad geresnį žaidimą antroje kėlinio dalyje pradėję rodyti lietuviai pirmąjį kėlinį pabaigė spurtu 9:0.

Antrąjį kėlinį mūsiškiai pradėjo identiškai, kaip ir pabaigė pirmąjį. Lietuviai antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 9:0, kuris leido K. Maksvyčio ekipai pirmauti dviženkliu skirtumu. Lietuviai šiame kėlinyje geriau dalinosi kamuoliu ir kartu geriau judėjo be jo. Gynyba taip pat buvo kiek geresnė, tačiau taisytinų vietų dar tikrai yra (45:35).

Trečiojo kėlinio metu Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiek tiek bangavo. Abi komandas vienu metu trečiajame kėlinyje skyrė vos 6 taškai 54:48, tačiau antroje kėlinio dalyje lietuviai parodė savuosius raumenis ir susigrąžino dviženklį pranašumą (73:62).

Ketvirtajame kėlinyje estai šiek tiek patampė nervus mūsiškiams. Vienu metu komandas skyrė vos 5 taškai (79:74), tačiau lemiamas akimirkas geriau sužaidė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuri draugiškų rungtynių cikle šventė antrąją pergalę paeiliui.

Kitą savaitę lietuviai žais dvejas rungtynes su Suomijos vyrų krepšinio rinktine. Vienas mačas bus žaidžiamas Vilniuje, o kitas – Kaune.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: Ignas Brazdeikis 16 (4 rez. perd., 3 atk. kam.), Lukas Lekavičius 15, Laurynas Birutis 12 (3 atk. kam.), Martynas Echodas 10 (8 atk. kam.).

Estijos vyrų krepšinio rinktinė: Kristianas Kullamae 23, Kasparas Treieris 20 (3 atk. kam.), Janari Joesaaras 12 (6 atk. kam.), Matthiasas Tassas 11 (9 atk. kam., 5 rez. perd.).

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys:

Rezultatyviausi žaidėjai po trijų kelinių:

35 min.: Abi komandos keičiasi tiksliais metimais, tačiau priekyje ir toliau lietuviai (79:74).

33 min.: Estai ketvirtąjį kėlinį pradeda šiek tiek geriau ir mažina deficitą iki vienženklio (75:67).

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: I. Brazdeikis 14 (3 atk. kam., 3 rez. perd.), L. Lekavičius 13 ir L. Birutis 10 (3 atk. kam.).

Estijos vyrų krepšinio rinktinė: K. Kullamae 16, K. Treieris 13 (3 atk. kam.) ir J. Joesaaras 12 (6 atk. kam.).

Įspūdingas I. Brazdeikio dėjimas trečiajame kėlinyje:

Trečiasis kėlinys:

30 min.: Estai paskutinės atakos metu pataiko tritaškį, po kurio lietuviai pirmauja 11 taškų skirtumu (73:62).

28 min.: M. Echodas ir toliau laužo Alytaus arenos lankus! Gražus dėjimas į krepšį, po kurio lietuviams atsakoma tolimu metimu (71:59).

26 min.: Alytaus arena banguoja!!! Šiandien dzūkijoje ypač gera nuotaika, kurią dar labiau pagerina geras Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidimas.

26 min.: I. Brazdeikis toliau šėlsta! Universalusis lietuvis pelnė sudėtingus du taškus iš po krepšio ir susgrąžino mūsiškiams dviženklį pranašumą, tačiau kitoje atakoje estai pataikė iš toli, o M. Echodas įkrovė gražų dėjimą į krepšį ir komandas skiria 9 taškai (65:56)

24 min.: Estijos vyrų krepšinio rinktinėje žaidžiantis Panevėžio „Lietkabelio“ naujokas K. Kullamae pelnė penkis taškus paeiliui, po kurių K. Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės (54:48).

23 min.: Estai trečiajame kėlinyje labai greitai renkasi komandines pražanagas. Praėjus kiek daugiau nei 2 minutėms svečiai išnaudojo pražangų bonusą ir labai greitai susirinko 5 komandines pražangas (52:40). Pražangą po bonuso taškais pavertė L. Lekavičius.

21 min.: L. Lekavičius pataikydamas du taškus su pražanga pelno pirmuosius Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės taškus po pertraukos (48:37).

Rezultatyviausi žaidėjai po dviejų kėlinių:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: I. Brazdeikis (2 atk. kam.) ir L. Lekavičius po 8, L. Birutis 6 bei A. Butkevičius su D. Taroliu po 5.

Antrasis kėlinys: J. Joesaaras 9 (5 atk. kam.), S. Vene ir Stenas Sokkas po 6.

20 min.: Lukas Lekavičius per paskutinę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ataką pataikė tolimą šūvį, tačiau varžovai atsakė tuo pačiu tolimu metimu (45:35). Antrajame kėlinyje lietuviai atrodė žymiai solidžiau tiek puolime, tiek gynyboje. Puolime lietuviai žymiai geriau pradėjo judėti be kamuolio ir laiku atlikdavo perdavimus įkertančiam žaidėjui. Gynyboje dar šiek tiek mūsiškiams trūksta, tačiau progresas, lyginant su pirmuoju kėliniu, matomas.

18 min.: Opaaaaaaaaaaa! I. Brazdeikis!!!!! Krepšininkas pabėgo į greitą kontrataką, kurią užbaigė įspūdingu dėjimu nugarą į krepšį. Alytaus arena ošia (42:27)!!!

15 min.: Ignas Brazdeikis – du plius vienas!!! Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ir toliau tolsta. Po pataikytos I. Brazdeikio baudos – Lietuvos krepšininkai pirmauja 14 taškų skirtumu (37:23).

13 min.: Kuriozinė situacija – R. Jokubaitis paskutinę atakos sekundę paleido tolimą dvitaškį per varžovo rankas ir jį pataikė. Kamuolys dukart pašokinėjo ant lanko ir galop įkrito į krepšį. Šį gynėjo metimą žiūrovai pasitiko pasakiškomis ovacijomis (33:21).

12 min.: Antrojo kėlinio pradžia – fantastiška. Lietuviai spurtuoja 9:0 ir pirmąkart šiose rungtynėse turi dviženklį pranašumą (31:19).

11 min.: Pirmajame mače po krepšiu varžovus laužė Martynas Echodas, o šiame susitikime tą daro L. Birutis. Centras šiame mače pelnė jau 6 taškus. Po L. Biručio taškų lietuviai apsigynė ir į kontrataką užbėgo Kristupas Žemaitis, kuris dėjimu į krepšį užbaigė greitą ataką, po kurios Estijos vyrų krepšinio rinktinės strategas paprašė minutės pertraukėlės (25:19).

Rezultatyviausi krepšininkai po pirmojo kėlinio:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: D. Tarolis ir A. Butkevičius po 5, Laurynas Birutis 4.

Estijos vyrų krepšinio rinktinė: Kasparas Treieris ir J. Joesaaras po 4.

Pirmasis kėlinys:

10 min.: Antrąją pirmojo kėlinio dalį kur kas geriau sužaidė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Po to, kai A. Butkevičius pasirodė aikštelėje, mūsiškiai išsiveržė į priekį trimis taškais (22:19).

8 min.: Lietuviams kol kas trūksta susikaupimo. R. Jokubaitis prasižengė prieš tritaškį metantį varžovą, o po kelių atakų prie baudų metimų linijos stoję estai vėl pataikė visus metimus, tačiau po dviejų sėkmingų Arno Butkevičiaus epizodų lietuviai atsilieka vos dviem taškais (17:19).

6 min.: Ignas Brazdeikis turėjo neblogą progą metimui iš toli, tačiau krepšininkas nepataikė tritaškio, o Alytaus arenoje išgirdome atodūsį. Kitoje atakoje estai pataikė metimą iš toli, po kurio Kazys Maksvytis paprašė pirmosios šių rungtynių minutės pertraukėlės (11:14).

5 min.: Nors ir abi komandos keičiasi sėkmingais epizodais puolime, žaidimas yra klampokas. Taškai yra pelnomi greitose atakose. Poziciniame krepšinyje kol kas padoresnių progų tiek vieniems, tiek kitiems susikurti nepavyksta (9:9).

2 min.: Pirmieji rungtynių taškai (2:0)!!! Donatas Tarolis pataikė iš po krepšio su varžovo pražanga. Puolėjas taip pat realizavo baudos metimą.

1 min.: Pirmoji lietuvių ataka nesėkminga. Rokas Jokubaitis greitoje atakoje po Igno Brazdeikio perdavimo nepataikė metimo iš toli. Po mažiau nei minutės keičiamas Gytis Masiulis. Vietoje jo į aikštelę žengia Donatas Tarolis. Tikėkimės, kad nieko rimto. Visgi puolėjas per mažiau nei minutę susirinko dvi asmenines pražangas ir pirmajame kėlinyje ant parketo daugiau nepasirodė.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės startinis penketas: Rokas Jokubaitis, Ignas Brazdeikis, Rokas Giedraitis, Gytis Masiulis, Martynas Echodas.

Estijos vyrų krepšinio rinktinės startinis penketas: Matthiasas Tassas, Siimas-Sanderis Vene, Jonari Joesaaras, Martinas Dorbekas, Kristianas Kullamae