Nesulaikomai žaidusio Patricko Millerio vedama Utenos „Juventus“ pratęsė kovą dėl vietos Čempionų lygoje. Atrankos C grupės pusfinalyje Žydrūno Urbono auklėtiniai surengė įspūdingą spurtą ir 83:79 (11:16, 23:27, 17:22, 32:14) palaužė Martino Gebeno atstovaujamą Bambergo „Brose Bamberg“.

Lemiamame atrankos finalo etape „Juventus“ susidurs su Baro „Mornar“ ir Talino „Kalev“ poros laimėtoju. Dvikova dėl vietos Čempionų lygos grupės etape Taline įvyks penktadienį.

Rungtynes Utenos krepšininkai pradėjo trijų minučių atkarpa be taškų, o „Brose Bamberg“ gretose nuo pat pirmųjų mačo akimirkų ryškus buvo Martinas Gebenas, svariai prisidėjęs prie spurto 6:0.

Vokietijos klubui pernelyg atitrūkti neleido Tomas Lekūnas (7:10). „Juventus“ ir toliau sunkiai sekėsi organizuoti puolimą, o ketvirčio pabaigoje „Brose Bamberg“ susmeigė du tritaškius, dar padidinusius atotrūkį (16:7). Keli sėkmingi Patricko Millerio reidai leido „Juventus“ kėlinį pabaigtį atsiliekant 5 taškais – 11:16.

Gintauto Matulio ir T.Lekūno sėkmingi išpuoliai padėjo „Juventus“ išlyginti rezultatą antrojo ketvirčio pradžioje (16:16). Vis tik „Brose Bamberg“ netrukus surengė spurtą 9:0, kurio metu krepšį galingu dėjimu sudrebino M.Gebenas (25:16). Vokiečiams pabėgti neleido P.Milleris, o po Martyno Gecevičiaus taiklaus metimo komandas vėl skyrė 4 taškai (26:30). Pratęsti sėkmingos serijos uteniškiams nepavyko, o kėlinio pabaigoje varžovai vėl pabėgo – pirmoji mačo dalis pralaimėta 34:43.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Brose Bamberg“, po taiklaus Patricko Heckmanno tolimo šūvio, pirmą kartą rungtynėse susikrovė dviženklį pranašumą (49:37). Įpusėjus ketvirčiui, P.Heckmanno vedamas Vokietijos klubas sparčiai tolo ir pabėgo 19 taškų skirtumu (62:43). Ketvirčio pabaigoje „Juventus“ vėl kiek timptelėjo nesulaikomai žaidęs P.Milleris, tačiau deficitas ir toliau augo sulig kiekvienu kėliniu – 51:65.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Juventus“ pakilo į lemiamą šturmą ir sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (56:65). Įpusėjus ketvirčiui du svarbius tritaškius įsmeigė T.Lekūnas ir G.Matulis – komandas teskyrė vienas metimas (67:70). Spurtą pratęsė Jaylinas Airingtonas ir pagaliau iš toli prabilęs Martynas Gecevičius – „Juventus“ atsidūrė priekyje (72:70).

Žydrūnui Urbonui trumpam pasodinus lyderį „Brose Bamberg“ vėl trumpam perėmė iniciatyvą (76:72). Tada svarbų kamuolį perėmė J.Airingtonas, o T.Lekūnas netrukus vėl atstatė pusiausvyrą (78:78).

Likus žaisti pusę minutės, uteniškius vėl į priekį išvedė P.Milleris (80:79). Paskutinėmis dvikovos akimirkomis „Juventus“ pademonstravo puikią gynybą ir išsaugojo trapų pranašumą, lėmusį pergalę 83:79.