Tris pastaruosius sezonus UEFA Čempionų lygoje triumfavęs Madrido „Real“ klubas antradienio vakarą neteko karūnos.

Atsakomose aštuntfinalio rungtynėse karališkasis klubas namuose net 1 – 4 pralaimėjo pasakiškai žaidusiems Amsterdamo „Ajax“ futbolininkams.

Pirmąją šios poros dvikovą Nyderlanduose 2 – 1 laimėjo „Real“, tačiau Ispanijos sostinėje kiek netikėtai viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Amsterdamo komanda tituluotus varžovus į nokdauną pasiuntė jau pirmojo kėlinio pradžioje.

Pirmasis įvartį mušė Hakimas Ziyechas (7 min.), o netrukus pasižymėjo ir Davidas Neresas (18 min.).

Po ilgosios pertraukos „Real“ privalėjo mušti įvartį, tačiau „Ajax“ baudė dar kartą.

62-ą dvikovos minutę dar vieną vinį į Madrido komandos karstą įkalė Dušanas Tadičius.

Galiausiai „Real“ pavyko pasižymėti – 70 min. rezultatą sušvelnino Marco Asensio.

„Santiago Bernabeu“ stadione trumpam įžiebtą viltį netrukus užgesino „Ajax“ futbolininko Lasse Schoene tiklus smūgis į priešininkų vartus.

Tuo metu Dortmunde vietos „Borussia“ 0 – 1 pralaimėjo Londono „Tottenham Hotspur“.

Šis mačas tebuvo formalumas, nes pirmąją komandų akistatą britų salyne Anglijos klubas laimėjo 3 – 0.

Vienintelį įvartį Vokietijoje antro kėlinio pradžioje pelnė Harry Kane‘as (49 min.).