Aiški Meilutytės bausmė – paskelbė sprendimą

Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) Antidopingo komisija liepos 21 d. Pietų Korėjos mieste Gwangju priėmė sprendimą – plaukikė Rūta Meilutytė buvo pripažinta pažeidusi Pasaulinio antidopingo kodekso 2.4. straipsnį ir suspenduota dviems metams dėl trijų plaukikės pasiekiamumo taisyklių pažeidimų per 12 mėnesių laikotarpį. Diskvalifikacija pradedama skaičiuoti nuo 2019 metų liepos 21 dienos iki 2021 metų liepos 20 dienos.

Remiantis Pasaulinio antidopingo kodekso 2.4. straipsniu, bet koks Registruotajame testuotinų sportininkų sąraše esančio sportininko trijų praleistų testų ir (arba) pranešimo nepateikimo atvejų derinys, kaip apibrėžta Tarptautiniame testavimo ir tyrimų standarte, per dvylikos mėnesių laikotarpį laikomas antidopingo taisyklių pažeidimu.

R. Meilutytė buvo nepasiekiama dopingo kontrolierių nurodytu adresu per privalomą vieną valandą tris kartus per 12 mėnesių laikotarpį: 1 praleistas testas: 2018 m. balandžio 22 d. 2 praleistas testas: 2018 m. rugpjūčio 19 d. 3 praleistas testas: 2019 m. kovo 28 d.

Šį sprendimą per ne vėliau kaip 21 dieną dar galima skųsti Tarptautiniam sporto arbitražo teismui, tačiau R. Meilutytė jau anksčiau FINAi yra oficialiai pateikusi pranešimą apie savo karjeros pabaigą.

Iki 2012 metų olimpinių žaidynių Rūta Meilutytė dėl amžiaus apribojimų negalėjo startuoti nei Europos jaunimo, nei suaugusiųjų čempionatuose, tačiau teisę dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse išsikovojusi tada dar niekam nežinoma plaukikė iš Lietuvos tapo sensacija – būdama vos 15 metų laimėjo olimpinį auksą 100 m krūtine nuotolyje.

R. Meilutytė tapo jauniausia 100 m plaukimo krūtine distancijos olimpine čempione ir pirmąja nepriklausomos Lietuvos plaukike, iškovojusia olimpinį medalį.

Nuo tada prasidėjo R. Meilutytės dominavimas tarptautinėse arenose.

Pasaulio čempione Rūta tapo šešiolikos – 2013 metų pasaulio plaukimo čempionate, kur moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje distanciją įveikė per 1 min. 4,35 sek. ir pasiekė pasaulio rekordą.

REKLAMA

Būdama septyniolikos, Rūta tapo pirmąja ir vienintele plaukike istorijoje, bent kartą laimėjusia tuo metu visus įmanomus svarbiausius tarptautinius jaunimo ir suaugusiųjų plaukimo čempionatus.

Per savo karjerą Rūta Meilutytė svarbiausiose tarptautinėse varžybose iškovojo net 20 aukso, 10 sidabro ir 1 bronzos apdovanojimą.

Jai iki šiol priklauso pasaulio plaukimo rekordas moterų 100 m krūtine rungtyje trumpame baseine bei Europos rekordai 50 ir 100 m krūtine distancijose tiek ilgame, tiek trumpame baseine.


Rašyti komentarą...
D
Danutė
2019-07-26 09:26:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš tai manau, kad sportas ir dopingas nesuderinami dalykai. Jei laimi sąžiningai pergalė super ir sąžinė rami.
Atsakyti
0

S
Standartai
2019-07-26 09:45:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai tikrai pagautas naudojęs dopingą, sudaužo dar mėgintuvėlių krūvą tikrintojų laboratorijoje, suspenduoja tik 7 mėn.
Atsakyti
0

x
xxL
2019-07-26 12:10:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau kad ne tik visa Rusijos, bet ir Kinijos "atletų" komanda ant dopingo užaugusi, tai jei jau tikrai būtų kovojama su dopingu tai šių valstybių dopingo meistrų iš viso varžybose neturėtų būti. Čia didelis biznis ir tame tarpe farmacininkų, todėl pavieniai atvejai tik parodomosios bausmės.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų