„Ačiū“ romėnams už „bikini“: karščiausi pasaulio bikinio modeliai!

Teigiama, kad „bikini“ istorija siekia antikinius laikus. Istorikai remiasi senovės romėnų iliustracijomis, kuriose pavaizduotos sportuojančios moterys.

1946-aisiais metais prancūzas automobilių inžinierius, dizaineris Louisas Reardas pristatė šiuolaikinį „bikinį“. Pirmuoju „bikinio“ modeliu tapo prancūzų striptizo šokėja Micheline Bernardini.

Prancūzų moterims patiko naujo dizaino rūbelis, tačiau katalikų bažnyčia teigė, jog dizainas yra itin skandalingas. Tuo įtikėjo ir dalis žiniasklaidos. 1951-aisiais „bikinis“ debiutavo Pasaulio gražuolės rinkimuose, tačiau konkurso organizatoriai tuoj pat susisgribo ir uždraudė merginoms jį dėvėti.

1953-aisiais Kanų kino festivalio metu savo „bikiniu“ didžiavosi Bridget Bardot. Dėmesio sulaukė ir aktorės Rita Hayworth bei Ava Gardner, išdįsusios „apsinuoginti“. Vėliau „bikinis“ pateko į „Playboy“ ir „Sports Illustrated“ viršelius, o 1962-aisias Ursula Andress jį dėvėjo bondiados filme „Dr. No“. Tai buvo vienas svarbiausių žingsnių link „bikinio“ legalizavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų