Vilniaus „Žalgris“ toliau tęsia sėkmingą žygį „Optibet A lygoje“. Vladimiro Čeburino vedama kariauna 32 turo rungtynėse svečiuose nepaliko vilčių čempionato autsaiderei „Jonavai“ 4:0 (3:0). Vis dėlto ties šiuo maču prieš jo pradžią tvyravo galimų lažybų šešėlis.

Mačas užtruko prasidėti apie 20 min., o, pasak naujienų portalo 15min.lt žurnalisto Manto Krasnicko, taip atsitiko dėl įtariamo lažybų skandalo.

Jo teigimu, runtynės buvo kiek pavėlintos, nes lažybų rinkoje atsirado dideli koeficientų pokyčiai, prognozuojantys įvarčių gausą.

Informaciją buvo gavusi ir LFF.  LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius M. Krasnickui teigė, kad jeigu rungtynių metu atsiras tam tikrų signalų, rungtynės iš karto bus stabdomos.

Tačiau mačas pasibaigė minėta žalgiriečių pergale.

Susitikimo pradžioje jonaviečiai buvo aktyvesni. Viename iš epizodų pavojingą Vadimo Maščenkos smūgį atrėmė Edvinas Gertmonas, o kitoje daug žadančioje atakoje šeimininkams nepavyko suvaldyti kamuolio baudos aikštelėje.

Visgi „Žalgiris“ kokybiškiau išnaudojo gautas progas, o prie to prisidėjo ir varžovų žaidimo brokas gynyboje. 10 minutę po Francio Kyeremeh aštraus perdavimo Nahuelis Machado nukreipė kamuolį į savus vartus.

Po septynių minučių svečiai padvigubino pranašumą. Po Joelio Bopesu ilgo perdavimo, baudos aikštelės epicentre laukęs F. Kyeremeh pergudravo vartininką ir įsirašė septintą įvartį šiame sezone. Tai privertė „Jonavos“ trenerį Petro Kušlyką atlikti du keitimus – pakeisti buvo abu centro gynėjai.

Prieš kėlinio pabaigą Lietuvos čempionai pradėjo „Jonavos“ triuškinimą. Marko Miličkovičius atliko perdavimą baudos aikštelės dešinėje buvusiam Renanui Oliveirai, o šis efektingu smūgiu nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Po pertraukos „Jonava“ bandė ieškoti galimybių sušvelninti rezultatą, bet E. Gertmonas ir jo gynybos linija bandymus nugesino. Tuo tarpu „Žalgiris“ 50 minutę užtvirtino pergalę ketvirtu įvarčiu – priešais vartus atsidūręs Donatas Kazlauskas užtikrintai realizavo R. Oliveiros perdavimą.

Beje, rungtynių metu stadione apsilankę policijos pareigūnai užfiksuoti žengiantys ir bendraujantys su Jonavos klubo vadovu Vaidu Vaškevičiumi. Tai užfiksuota fubolas.lt įraše.

Bet ekipažui išvažiavus vėliau jis pastebėtas toliau stebintis rungtynes.

Priminsime, kad jonaviečiai jau buvo įsivėlę panašų galimų sutartų varžybų skandalą.

A lygoje „Žalgiris“ (66 tšk.) toliau užtikrintai žygiuoja titulo link – vilniečiai turi devynių taškų pranašumą prieš Kauno raj. „Hegelmann“ ir penkias rungtynes atsargoje. „Jonava“ (3 tšk.) nebeturi galimybių pakilti iš paskutinės vietos.