Sostinės ledo ritulio akademijos treneris Artūras Katulis ir keli akademijos auklėtiniai buvo pakviesti į JAV specialisto Boriso Doroženko „Next Generation Innovative Hockey School“ stovyklą Europoje. B. Doroženko pakeliui į vieną iš Šveicarijos ledo ritulio klubų, kur ketina pasirašyti darbo kontraktą, stabtelėjo Vitorijoje (Ispanija) ir surengė savaitės stovyklą europiečiams, teigiama pranešime spaudai.

„Šis susitikimas ir stovykla man suteikė daug naujų žinių ir įkvėpimo. Mačiau, kaip mano auklėtiniai darė pažangą jau po kelių treniruočių. Labai džiaugiuosi, kad JAV specialisto stovykla vyko prieš pat naująjį ledo ritulio sezoną. Tai padės mums visiems dirbti kokybiškiau ir sparčiau tobulėti!“, – teigė Sostinės ledo ritulio akademijos treneris ir steigėjas A. Katulis.

B. Doroženko, studijavusio aukštąją matematiką, treniruočių sistema naudojasi ne vienas Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) žaidėjas, o jo stovyklose vienu metu vidutiniškai treniruojasi daugiau nei po 50 žaidėjų. Anot A. Katulio, treniruočių tempas stovykloje – intensyvus ir netgi monotoniškas. Žaidėjai dirba labai intensyviai ir pertraukėlių būna tikrai nedaug. Treniruojamos tam tikros raumenų grupės, daug dėmesio skiriama pratimams, lavinantiems koordinaciją ant ledo. „Man patiko B. Doroženko treniruočių sistema ir jo filosofija, kad kiekvienas treniruojamas įgūdis privalo būti lavinamas tam tikru metu. Negalime kalbėti apie gerą metimą, jei žmogus nemoka valdyti savo kūno.

REKLAMA

Treneriai dažnai klysta, skubindami jaunuosius žaidėjus mokytis žaidimo taktikos. Pirmiausia jie turi išmokti taisyklingos čiuožimo technikos ir tik po to, kai jausis patogiai ir nebijos atlikti sudėtingų judesių, bus galima pradėti intensyviau mokyti metimų, ritulio valdymo technikos ar paties žaidimo taktikos“, – pasakojo akademijos treneris.

B. Doroženko džiaugėsi pažintimi su lietuviu ir teigė, kad A. Katulis turi daug potencialo tapti vertingu treneriu ne tik Lietuvoje. „Man malonu savo žinias ir patirtį perduoti jaunam ir perspektyviam treneriui. Tikiu, kad kylanti ledo ritulio populiarumo banga išugdys ne tik gerų žaidėjų, bet ir trenerių“, – sakė JAV treneris.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų