Didžiosios Britanijos širdyje Londone tęsiasi svarbiausios smiginio sezono varžybos – PDC pasaulio čempionatas.

Šiame turnyre puikiai žaidusio Dariaus Labanausko žygis nutrūko trečiajame varžybų rate.

42-ejų metų lietuvis 0:4 neatsilaikė prieš 33-ejų metų anglą Adrianą Lewisą.

Dvikovą laimėjusio A. Lewiso trijų strėlyčių taškų vidurkis buvo gerokai aukštesnis (98,19 prieš 89,74) nei mūsiškio. Be to, anglas maksimalų taškų skaičių (180) surinko 7 kartus, o lietuvis – 2.

Primename, kad D. Labanauskas tapo pirmu lietuviu per istoriją, žaidžiančiu PDC pasaulio čempionate.

Darius pirmajame rate 3:1 nugalėjo anglą Matthew Edgarą, o antrajame sensacingai 3:2 eliminavo penkiskart pasaulio čempioną olandą Raymondą van Barneveldą.

Būtent po šios kovos lietuviui negailėjo pagyrų visas smiginio pasaulis, jis netgi buvo „pakrikštytas“ nauju Lietuvos sporto herojumi.

Lietuvį iš kovos eliminavęs A. Lewisas laimėjo 35 tūkst. svarų sterlingų, o aštuntfinalyje susitiks su pasaulio reitingo lyderiu dukart pasaulio čempionu olandu Michaelu van Gerwenu.

Tuo metu D. Labanauskui atiteko 25 tūkst. svarų sterlingų. Bendrą šių prestižinių varžybų prizų fondą sudaro 2,5 mln. svarų sterlingų (apie 2,78 mln. eurų).