Lietuvos ledo ritulio čempionato finalo serijoje sužaistos trečiosios rungtynės. Antradienį Vilniaus „Pramogų“ arenoje „7bet-Hockey Punks“ ledo ritulininkai 5:0 nugalėjo „Energiją“ ir finale džiaugėsi antrąja pergale iš eilės.

Šis triumfas priartino vilniečius prie čempionato aukso medalių bei leido serijoje įsiveržti į priekį 2:1.

Penktąją žaidimo minutę „Energija“ pirmą kartą rungtynėse pažeidė taisykles, o savo daugumos metu „7bet-Hockey Punks“ įgijo pranašumą. Itin tiksliu metimu iš toli daugumą realizavo Edvinas Boroška (05:48, rez. perd. Jaunius Jasinevičius).

Arčiausiai antrojo įvarčio pirmajame kėlinyje vėl buvo „pankai“, bet šį kartą, taip pat daugumoje, Dino Mukovozas pataikė į vartų konstrukciją.

Savo persvarą vilniečiai padvigubino antrajame kėlinyje, kai grubią oponento klaidą išnaudojo Ilja Četvertakas (24:52, rez. perd. Denisas Kuzminovas). Tuo tarpu „Energija“ antroje kėlinio dalyje turėjo puikią progą sušvelninti pranašumą, bet per beveik dvi minutes žaidimo penki prieš tris jie taip ir nesurado galimybių įvarčiui.

Sėkmingai gynyboje žaidę „7bet-Hockey Punks“ ledo ritulininkai trečiajame kėlinyje dar labiau sustiprino savo pranašumą. Metimu atbula ranka Tadas Kumeliauskas (42:20, rez. perd. Laisvydas Kudrevičius, Aivaras Bendžius) pelnė trečiąjį, o puikų komandos draugo perdavimą uždaręs Laisvydas Kudrevičius (56:26, rez. perd. Sergejus Markovskis, T. Kumeliauskas) ir ketvirtąjį sostinės klubo įvartį. Galiausiai „pankai“ pasiuntė į oponentų vartus ir dar vieną įvartį, šį kartą į tuščius vartus, pasižymėjus Aivarui Bendžiui (59:24, rez. perd. Ilja Busilko).

Ketvirtadienį TOPsport Lietuvos ledo ritulio čempionato finalo serija sugrįš į Elektrėnus, kur 20:00 bus sužaistos ketvirtosios finalo rungtynės.

Beje, prieš trečiąsias serijos rungtynes sankcijų sulaukė teisėjai. 2022 m. kovo 22 d. asociacijos „Hockey Lietuva“ teisėjų komitetas nusprendė, kad rungtynėse tarp Elektrėnų „Energijos“ ir Vilniaus „Hockey Punks“ komandų, 2022 m. kovo 20 d. „TOPsport“ čempionato rungtynėse, teisėjai priėmė eilę klaidingų sprendimų įvertindami situacijas.

Vadovaujantis NLRL nuostatų 8.3. punktu dėl nekvalifikuotai atliktų pareigų šių rungtynių vyriausieji teisėjai nebus skiriami kitoms „TOPsport“ čempionato finalinės serijos rungtynėms.

„Nemalonu, kad finalo serijos rungtynėse, vyr. teisėjai daro klaidas, kurių neturėtų būti lemiamoje sezono fazėje. Papildomai dirbsime su lygos teisėjų grupe, ruošiantis būsimoms rungtynėms, kad panašūs epizodai nepasikartotų“, – teigė asociacijos „Hockey Lietuva“ teisėjų vadovas Tomas Lauksėdis.

Likusioms finalo rungtynėms pakviestas pastiprinimas: rungtynėse lietuvių arbitrams padės teisėjai iš Latvijos.