Kauno „Žalgiris“ (3/15) 36 minutes šeimininkavo Stambule ir pirmavo, bet galiausiai sugriuvo paskutinėmis minutėmis ir nusileido „Fenerbahče“ (9/10).

Trečiame kėlinyje 17 taškų skirtumu pirmavęs „Žalgiris“ galiausiai pralaimėjo 67:73 (13:7, 17:17, 21:20, 16:29).

Tai devintas „Žalgirio“ pralaimėjimas išvykos rungtynėse šį sezoną Eurolygoje – pergalės svečiuose dar nepavyko pasiekti.

Nukraujavę kauniečiai šiame mače atrado netikėtus lyderius – Karolis Lukošiūnas ir Marekas Blaževičius tapo „Žalgirio“ vedė komandą į priekį.

M. Blaževičius per 25 minutes pelnė 10 taškų (5/8 dvit.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų. Tai – geriausios jaunojo centro rungtynės per karjerą Eurolygoje ir pirmasis dvigubas dublis.

K. Lukošiūnas su 15 taškų buvo antras rezultatyviausias ekipoje – jis išmetė net 13 tritaškių ir pataikė 5.

13 vieno žaidėjo išmestų tritaškių – naujas „Žalgirio“ rekordas. Iki šiol per visą sezoną gynėjęs jų buvo išmetęs vos 6 ir bendrai aikštėje praleidęs 21 minutę. Stambule snaiperis žaidė net 36 minutes.

Už K. Lukošiūną rezultatyvesnis buvo tik Edgaras Ulanovas, pelnęs 16 taškų (4/6 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.) ir atkovojęs 7 kamuolius.

„Žalgiris“ sėkmingai pradėjo rungtynes – pelnė devynis taškus be atsako, o varžovams pasižymėti neleido daugiau nei keturias minutes.

Per pirmą kėlinį žalgiriečiai praleido vos 7 taškus, o antrame buvo įgiję ir dviženklį pranašumą.

Po pertraukos užsikūrė „Žalgirio“ metikai – K. Lukošiūnas smeigė du, Mantas Kalnietis pridėjo vieną ir kauniečiai trečio kėlinio pradžioje spurtavo 13:2. Po šios atkarpos Lietuvos čempionai susikrovė 17 taškų pranašumą – 43:26.

Varžovus į rungtynes grąžino užsikūręs Marko Guduričius – jis greitai surinko 7 taškus, o po dviejų „Fenerbahče“ tritaškių pranašumas ištirpo iki keturių taškų.

Ketvirto kėlinio pradžioje turkai kilo į kelis šturmus – pirmasis įvyko ketvirto kėlinio pradžioje ir mažino atsilikimą iki dviejų taškų, bet tada „Žalgiris“ rado atsakymą – trys iš eilės tritaškiai, leidę vėl atitrūkti 9 taškais.

Antras spurtas turkams jau buvo sėkmingesnis – Achille Polonara pataikė du tritaškius, o po M. Guduričiaus baudos metimo „Fenerbahče“ pirmą kartą išsiveržė į priekį 63:62 – „Žalgiris“ pirmavo net 36 minutes.

Prasidėjus paskutinei minutei E. Ulanovas tritaškiu sugrąžino taško persvarą, bet jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė M. Guduričius – 69:67.

Po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ suklydo ir nors galėjo bandyti gintis ir sėkmės atveju palikti sau 5 sekundes lemiamai atakai, pasirinko pražangų taktiką. Tačiau Devinas Bookeris sumetė abi baudas ir „Fenerbahče“ atitrūko 71:67.

Galiausiai Mantas Kalnietis prasižengė puolime ir palaidojo visas viltis iškovoti pergalę.

„Žalgiris“ Stambule vertėsi be koronavirusu susirgusių Pauliaus Jankūno, Artūro Milaknio ir Tai Websterio, taip pat traumuotų Joffrey Lauvergne’o ir Janio Strelnieko.

„Fenerbahče“ taip pat neturėjo krūvos žaidėjų – nerungtyniavo Nando De Colo, Janas Vesely, Danilo Barthelis, Marialas Shayokas. Ekipai dėl koronaviruso taip pat negalėjo vadovauti treneris Saša Džordževičius.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 16, K. Lukošiūnas 15, M. Blaževičius 10, M. Kalnietis 9, N. Giffey 6, L. Lekavičius 5, J. Nebo 4, T. Cavanaugh 2 (13 atk. kam.).

„Fenerbahče“: M. Guduričius 19, S. Hazeras 13, A. Polonara 10.