Nuvalykite apšalusį automobilį taisyklingai

Švarus priekinis automobilio stiklas labai svarbus, kad būtų užtikrintas saugus vairavimas. Kai kuriose šalyse tinkamai nenusivaliusiems apšalusio automobilio stiklo ir važiuojantiems, gresia didelės baudos.

Pateikiame kelis patarimus, kaip paruošti automobilio stiklą

Patikrinkite valytuvus

Prieš automobilio variklio užvedimą, reiktų patikrinti, ar valytuvai neprišalo prie stiklo. Jei prišalo, juos reikia „atkabinti", nes užvedus variklį galima sulaužyti pačius valytuvus ir sudeginti saugiklį ar elektros varikliuką.

Pilnai nuvalykite stiklus ir veidrodėlius

Tuomet, užvedus variklį derėtų pradėti valyti sniegą ir ledą. Ypač daug dėmesio turėtų būti skirta veidrodėliams ir stiklams, nes nuo jų priklauso kelionės saugumas. Kol valomas automobilis, krosnelės, bent jau senesniuose automobiliuose, verčiau nejungti - taip greičiau sušils variklis.

Nuo dangčio nuvalyti sniegą - būtina, nuo stogo - ne

Nuo variklio dangčio sniegą nuvalyti svarbu, o nuo stogo nebūtina. Pasirodžius saulei ar sušilus salonui, sniegas pradės tirpti ir pamažėle nutekės priekiniu stiklu. Taip ir stiklą nusivalys, ir stiklų ploviklio susitaupys.

REKLAMA

Palaukite, kol automobilis sušils

Jeigu, nuvalius sniegą ir ledą, durelių langai neatsidaro, o veidrodėliai nepasisuka, reiktų juos taip ir palikti. Ypač elektra valdomus stiklus ir veidrodėlius. Salonui sušilus, jie visgi pradės veikti. Taip pat nereikia bandyti iškart atidaryti dviejų ar daugiau langų. Taip gerokai padidėja tikimybė sudeginti elektros varikliuką. Tą patį galima pasakyti ir apie likusias durelių spyneles – reikia laukti, kol atšils pačios.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų