Visų mūsų gyvenime dėl skirtingų priežasčių pasitaiko periodų be sekso. Tuo metu daugeliui kyla nerimas dėl įsitvirtinusio stereotipo, kad sekso nebuvimas kenkia dvasinei ir fizinei sveikatai.
Tačiau ar taip iš tiesų yra?
1. Sekso nebuvimas sukelia neurozę
Manoma, kad moteris, kuri nepatenkina savo seksualinių poreikių, išgyvena nuotaikos svyravimus, depresiją ir nerimą.
Tiesa
Sekso nebuvimą sunku ištverti moterims, kurios yra pratusios prie reguliaraus seksualinio gyvenimo ir staiga jį praranda (skyrybos, partnerio mirtis). Bet ir tokiu atveju būna sunku tik iš pradžių. Mokslininkai įrodė, kad kuo ilgiau moteris gyvena be vyro, tuo ramiau ji išgyvena seksualinių santykių nebuvimą. Jeigu, žinoma, neima graužtis dėl tariamo savo nepilnavertiškumo.
2. Gyvenimas be sekso gadina charakterį
Kaip pavyzdį mėgstama pateikti senmerges ar netekėjusias vadoves, kurios engia savo darbuotojus.
Tiesa
Priklausomybė čia greičiau atvirkštinė. Sunkaus charakterio moteriai sudėtingiau susirasti vyrą, todėl ji dažnai lieka viena.
Ir toli gražu ne visos senmergės yra nesugyvenamo charakterio, o visos seksualiai aktyvios damos pasižymi nuostabiu būdu. Tyrimai parodė, kad tuo atveju, jei mergina nėra turėjusi seksualinių santykių, išgyventi susilaikymą jai yra palyginti lengva.
O verslo moteriai, susidomėjusiai savo reikalais, seksas paprastai visai nerūpi, nes visas jėgas ir laiką ji atiduoda karjerai, savo seksualinę energiją sublimuodama į darbą ir kūrybą.
3. Be sekso moteris tampa frigidiška
Kuo ilgiau moteris gyvena be sekso, tuo sunkiau jai bus vėliau pasiekti orgazmą, tuo mažiau pasitenkinimo jai suteiks seksas.
Tiesa
Šis teiginys tinka tik vyrams. Stipriosios lyties atstovams iš tiesų kyla problemų, jei jie ilgai gyvena be sekso. Moterims viskas kitaip. Jeigu santykiai sėkmingi, kūną užplūsta aistra. Žinoma, nedidelių nesklandumų gali kilti. Pavyzdžiui, kartais moterys, kurių seksualiniame gyvenime buvo ilga pertrauka, lėtai susijaudina. Bet ši problema netrunka išgaruoti.
4. Seksas reikalingas sveikatai
Sekso nebuvimas neigiamai veikia reprodukcinę sistemą. Ne veltui miomos, mastopatija, krūties vėžys laikomos vienuolių ligomis.
Tiesa
Ginekologinių problemų turi ir nekaltos merginos, ir daugiavaikės motinos, ir ištikimos žmonos. Svarbiausia yra ne sekso kiekis, bet kokybė ir tai, ar moteriai jos seksualinis gyvenimas suteikia malonumą.
Susijaudinus kraujas suplūsta į dubens organus, o atsipalaidavus atslūgsta. Jei moteriai intymūs santykiai neteikia pasitenkinimo, gali kilti sveikatos problemų. Bet nėra įrodymų, kad tai lemia rimtus susirgimus. Seksas - malonus ir naudingas užsiėmimas. Bet, kita vertus, tai ne oras ir be jo galima gyventi. Svarbiausia šiuo periodu neprarasti kontakto su savo kūnu. Sportuokite, eikite į šokius, mėgaukitės pirties, saunos, masažo teikiamais malonumais. O kai sutiksite mylimą žmogų, jūsų seksualinis gyvenimas greitai vėl stos į savo vėžes.